Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 19 grudnia o godz. 19.00 w Bytomiu (Scena WTT, ul. Piłsudskiego 24a) odbędzie się premiera Jak wam się podoba – dwuczęściowego spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Autorem reżyserii i choreografii jest Brian Michaels, brytyjski reżyser teatralny i operowy, którego twórczość cechuje się ponadczasowym spojrzeniem na klasykę. Michaels przygotował dwie produkcje, które zostaną wystawione jedna po drugiej – jedną w obsadzie całkowicie męskiej całą męską, drugą – damskiej. Według reżysera nie ma żadnej innej sztuki w literaturze dramatycznej, która przegląda się możliwościom, jakie daje miłości. Kombinacje, konfrontacje, kontrasty i konfiguracje są nieskończone, nadal współczesne, nadal ekscytujące i zaskakujące.Jest to jedyna sztuka Shakespeare’a, która zdecydowanie korzysta z jednopłciowej obsady, i to jest prawdopodobnie pierwszy przypadek, gdzie dwie obsady jednopłciowe z przeciwnych płci wystawiły ją podczas jednego spektaklu.

Michaels spektakl opisuje krótko: „Jesteś chłopakiem grającym dziewczynę, która gra chłopaka grającego chłopaka/dziewczynę, którego Twój kochanek musi się nauczyć kochać; albo jesteś dziewczyną grającą dziewczynę, która gra chłopaka grającego dziewczynę/chłopaka, którego Twój kochanek musi się nauczyć kochać – albo jesteś mężczyzną grającym mężczyznę, albo być może przed chwilą wylądowałeś na nieznanej planecie, i masz trudności z oddychaniem, albo odkrywasz fakt, że dżungla, w której się znajdujesz nie różni się wcale od Twojego pokoju gościnnego.”

Następne prezentacje w dniach 20-22 grudnia o godz. 18.00.

koncepcja, reżyseria i scenografia: Brian Michaels

kreacja i wykonanie: studenci IV r. Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, PWST w Krakowie im. L. Solskiego
ONE:Katarzyna Antoń, Karolina Gibowska, Daria Jakubik, Agnieszka Jania, Olga Korcz, Marta Termena, Angelika Tomasiak, Agafia Wieliczko, Joanna Wydra
ONI:Kamil Bończyk, Wojciech Chowaniec, Szymon Dobosik, Adrian Koszewski, Krzysztof Nowakowski, Jan Lorys, Stanisław Iwanicki, Tomek Urbański, Piotr Wach, Jarek Widuch, Mateusz Wojtasiński, Filip Wójcik

muzyka: Agafia Wieliczko
kostiumy: Grażyna Żubrowska, Anna Zwiefka
zdjęcia: Bartłomiej Barczyk
grafika & webdesign: Tomasz Opasiński & Adrian Dudkowski
produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego Wydział Teatru Tańca w Bytomiu
koordynacja PWST WTT: Julia Bromberek
współpraca: Policealna Szkoła Charakteryzacji i Makijażu FAM

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close