Teatr ROZBARK w Bytomiu zaprasza na premierę spektaklu migotanie w choreografii Joanny Brodniak i wykonaniu Gliwickiego Teatru Tańca. Odbędzie się ona w dniach 18–19 lutego 2023 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

Opis spektaklu:

nadzieja to dziwne uczucie.
migotanie przedsionków
i tląca się cisza.
między lądem a morzem
mgły gęste jak krochmal,
w którym giną kanty i kształty,
ruiny i zgliszcza dawnych zawierzeń.
nasz dom, to nasza wrażliwość,
pamięć zmysłów, ostrość widzenia,
zmyślna opiekunka wspomnień,
radość z rzeczy nachalnie nieistotnych,
wilgotne zakątki marzeń,
rozpękające bąbelki oddechów.
możemy być znikąd,
a wciąż szukać drogi do siebie.
nadzieja to dziwne uczucie.

Joanna Brodniak

Projekt powstał w ramach cyklu INTENc/sE: premiery, czyli autorskiego projektu Teatru ROZBARK, wspierającego młode niezależne środowisko teatru tańca na Śląsku.

O choreografce Joannie Brodniak:

Ukończyła kulturoznawstwo oraz publicystykę kulturową na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest dyplomowaną instruktorką tańca (NCK Kraków). Od początku 2018 roku jest związana z Teatrem ROZBARK jako pedagożka tańca współczesnego, a od 2020 również jako moderatorka wydarzeń artystycznych. Pisze teksty krytyczne z dziedziny teatru tańca i ruchu. W 2021 roku jej solowa choreografia untold manifesto zdobyła tytuł The Best Solo na międzynarodowym festiwalu Solo Duo Dance Festival w Budapeszcie oraz I miejsce i nagrodę w Warszawskim Konkursie Choreograficznym.

Realizatorzy:

Choreografia i koncepcja: Joanna Brodniak
Opieka artystyczna: Anna Hampel
Kreacja i wykonanie: Gliwicki Teatr Tańca (w składzie: Pola Filipkowska, Maja Kozyra, Julia Kulawik, Iza Lasota, Magdalena Pyzik, Weronika Sadza, Monika Skworc, Liwia Wiśniewska)
Reżyseria światła: Paweł Murlik, Dastin Greczyło
Realizacja dźwięku: Jakub Ritter
Ekipa techniczna: Krzysztof Soszka, Kuba Zapartowicz
Plakat: Joanna Brodniak
Fotografia: Gabi Gruszka, Aleksandra Staszczyk
Produkcja: Gliwicki Teatr Tańca
Partner: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Premiera: 18 lutego 2023, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK (Scena Cechownia, ul. Kilara 29)

***

Śląska inicjatywa INTENc/sE to lokalne święto tańca, którego celem jest obserwacja, promocja i wspieranie najciekawszych zjawisk na niezależnej scenie śląskiego teatru tańca.

Gliwicki Teatr Tańca działa pod skrzydłami Fundacji Rozwoju Tańca i Sztuki ARTystyczna POZYtywka, co odróżnia go od innych szkół tanecznych, ponieważ celem Fundacji i GTT jest przede wszystkim rozwój artystyczny dzieci, młodzieży i dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem tańca współczesnego, teatru tańca i sztuk wizualnych. Fundacja dąży do animowania życia tanecznego i kulturalnego w Gliwicach, także poprzez realizację wspólnych projektów z innymi jednostkami kultury, nauki i sztuki, współpracę ze znanymi i cenionymi artystami, ale także z tymi, którzy są na początku swojej drogi artystycznej.

Więcej informacji: link

Logotyp

Artystyczna pozytywka – logotyp

Logotyp

Gliwicki Teatr Tańca – logotyp

Logotyp

Teatr ROZBARK – logotyp

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close