Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 30 czerwca rozpoczęła się XX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej w Bytomiu. Do 7 lipca na deskach Śląskiego Teatru Tańca festiwalowa publiczność obejrzy kilka niezwykłych projektów tanecznych, w tym legendarny zespół tańca – belgijską Ultima Vez.

8 dni, kilkanaście spektakli, kilkadziesiąt warsztatów, setki młodych tancerzy i tysiące widzów. Bytom po raz 20. stanie się stolicą tańca współczesnego w Polsce. – Organizacja międzynarodowego przedsięwzięcia jakim jest nasza Konferencja i Festiwal jest niełatwym przedsięwzięciem, ale jestem przekonany, że sprostamy oczekiwaniom naszych gości – zarówno tych, którzy zasiądą na widowni, jak i tych, którzy pojawią się na scenie – mówi dyrektor Śląskiego Teatru Tańca, Adrian Lipiński.

Impreza organizowana w Bytomiu łączy prezentacje na scenie głównej, warsztaty z udziałem pedagogów z całego świata oraz projekty specjalne dedykowane bytomskiej społeczności. – Pokazujemy taniec w wielu aspektach. Obok wielkich artystów spotkamy się na warsztatach terapii przez ruch, zorganizujemy Małą Konferencję Tańca przeznaczoną dla dzieci. Specjalny blok warsztatowy dedykujemy najstarszym fanom tańca – wylicza dyrektor Lipiński.

Niewątpliwym atutem tegorocznej edycji XX Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu jest prezentacja spektaklu-legendy belgijskiej formacji Ultima Vez What does body not remember. Spektaklem tym wielką karierę rozpoczął twórca grupy – Wim Vandekeybus. W Bytomiu zobaczyć będzie można odświeżoną wersję spektaklu, który po raz pierwszy prezentowany był 1987 roku w holenderskim Haarlem. Co przyniesie tuning artystyczny A.D. 2013 dowiedzieć się będzie można 6 lipca, kiedy Ultima Vez pojawi się w Bytomiu. Wcześniej na deskach Śląskiego Teatru Tańca widzowie obejrzą między innymi Annę Piotrowską, Lubelski Teatr Tańca, niemieckie Folkwang Dance Studio czy niezwykły duet z Izraela: Yossiego Berga i Odeda Grafa.

Festiwal zakłada różnorodność prezentowanych technik tańca, biegunowo różne temperamenty artystyczne, mnogość warsztatów, a także liczne imprezy towarzyszące.

Więcej informacji o festiwalu na stronie organizatora, Śląskiego Teatru Tańca: http://www.stt.art.pl/

Program prezentacji do pobrania

Program warsztatów do pobrania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close