Wersja do druku

Udostępnij

20 sierpnia Polska Agencja Prasowa podała, że „ w miejsce likwidowanego Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu powstanie nowa placówka zajmująca się tą dziedziną sztuki. Ma zacząć działać od przyszłego roku. Przyczyną zakończenia działalności teatru są nieprawidłowości finansowe w instytucji. Służby prasowe urzędu miasta w Bytomiu poinformowały , że prace nad powołaniem nowej placówki już trwają. Opracowywany jest jej statut. O jej powołaniu mają zdecydować miejscy radni podczas najbliższej sesji […].

– W nowej instytucji, która zacznie funkcjonować od przyszłego roku, znajdą coś dla siebie zarówno zwolennicy tańca nowoczesnego, jak i klasycznego. To będzie miejsce m.in. dla miłośników baletu, choreografów i tych, którzy na przykład preferują taniec rozrywkowy. Prowadzimy już rozmowy z nową kadrą – powiedziała wiceprezydent Bytomia Aneta Latacz. […] Będą [tu] mogli realizować swoje ambicje wszyscy tancerze, nie tylko miłośnicy tańca współczesnego. Nowa placówka będzie miała siedzibę w modernizowanych właśnie budynkach po byłej kopalni Rozbark.

W opinii bytomskich urzędników, powinna ona być współfinansowana przez samorząd Bytomia, a także z budżetu państwa i województwa. Wiele wskazuje jednak na to, że władze Bytomia same będą utrzymywać nową placówkę”.

Cały artykuł dostępny w serwisie e-teatr.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close