Teatr ROZBARK zaprasza na kolejną odsłonę XSS – Eksperymentalnej Sceny Studenckiej. Tym razem zaprezentują się studentki i studenci Akademii Sztuk Teatralnych – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu w spektaklu Andżeliki Fafanów H A L O L A L O. Odbędzie się on 9 maja 2023 roku o godz. 20.00 na scenie CECHOWNIA.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu Andżeliki Fafanów H A L O L A L O:

i l e w a ż y d u ż y c i ę ż k i s ł o ń ?

„Nie opuszcza się domu, chyba, że dom Cię wygania”. Napisała Warsan Shire, a ja spotykam pewne różowe – piaskowe, twarde, betonowe przestrzenie frywolnie lewitujące wewnątrz mojego ciała. To domy, mikrodomki, które istnieją dopóki istnieje ja. Nie mogę ich zdewastować ani opuścić. Żyją niezależnie, ich dominujący charakter sprawia wrażenie obojętności wobec siebie nawzajem, jednak ponad nimi ujrzeć można przeźroczyste sploty, niby fale neuronowe, które konsekwentnie łączą jedną ścieżkę z drugą będąc prawdopodobnie nieświadomym rysem kolejnych linii na mapie naszej wędrówki.

HALOLALO to rozmowa ze słoniami z przeszłości, próba zdystansowania się wobec własnych wyobrażeń, aby z jeszcze większą precyzją przyjrzeć się temu, co zakorzenione najgłębiej. Bo właśnie d y s t a n s sprawia, że wyostrza się niewidzialne.

Realizatorzy:

Reżyseria i koncepcja: Andżelika Fafanów
Realizacja: Julia Bodziony, Dżo Dłużniewska, Apolonia Floretti, Weronika Kwiatkowska, Zuza Meyer, Agata Skupińska, Zofia Żwirblińska, Andżelika Fafanów
Reżyseria świateł: Paweł Murlik / Michał Wawrzyniak
Pomoc scenograficzna: Zuza Jankowska
Zdjęcia: Michelle Stolarek

Wstęp wolny

***

O XSS:

Antyhermetyczne działanie i eksperymentowanie nie tylko w swoim środowisku są istotnymi elementami w rozwoju artystycznym twórców. Przestrzeń Teatru ROZBARK stanie się laboratorium studentów Akademii Sztuk Teatralnych – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, dając im szansę na ekspresję w profesjonalnych teatralnych warunkach.

Teatr ROZBARK zaprasza na nieskrępowany eksperyment, operację na otwartym organizmie zwanym materią sceny. Eksperyment ze sztuką, z czasem, przestrzenią, ruchem i światłem. Próbę najwyższych lotów – próbę zderzenia publiczności z tym, co dla młodych twórców i wykonawców najważniejsze, najaktualniejsze, najbliższe – ich własnymi eksperymentami ruchowymi, tanecznymi i scenicznymi.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close