Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 29 maja na deskach Teatru Rozbark odbędzie się długo wyczekiwana premiera Flying Fish. Jest to spektakl dyplomowy studentów bytomskiego Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych, do którego choreografię stworzył uznany węgierski artysta Ferenc Fehér. Sztuka złożona aż z 27 tancerzy opowiada o latających rybach, które rodzą się i współistnieją, poruszają się, skaczą i latają razem. Całość doprawiona została odrobiną humoru. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na widowni organizatorzy zaplanowali także dodatkowe prezentacje 30 maja oraz 7, 8 i 9 czerwca.  

 

Ferenc Fehér to bardzo doświadczony węgierski tancerz i choreograf, który prezentował swoją twórczość na całym świecie. Sztuki wystawiał m.in. w USA, Izraelu, Meksyku, Japonii oraz Rosji. Polska i bytomska scena również jest mu bliska. Choreografie Fehéra prezentowane były podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej. Artysta słynie z unikalnego podejścia do ruchu, w którym przenikają się różne style.

 

Flying Fish

 

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie

 

Premiera: 29 maja godz. 19.00, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

 

Choreografia: Ferenc Fehér

Asystent choreografa: Paweł Urbanowicz
Opracowanie muzyczne: Ferenc Fehér

Reżyseria oświetlenia: Michał Wawrzyniak

Realizacja oświetlenia: Michał Wawrzyniak

Realizacja dźwięku: Szymon Schaefer

Obsługa sceny: Marian Pawski, Krzysztof Kowolik

Koordynacja, promocja: Agnieszka Czichy
Obsada: Patryk Balicki, Sara Bocheńska, Olga Bury, Ewelina Cieśla, Tomasz Copik, Rafał Gajek, Bartosz Goździkowski, Martyna Hickiewicz, Alicja Hudeczek, Karolina Jędrzejko, Nadia Kraińska, Agnieszka Kramarz, Jakub Müller, Marek Szajnar, Sabina Letner, Daniel Omietoński, Karolina Paczkowska, Judyta Pakulska, Piotr Pasek, Jakub Pewiński, Zuzanna Predygier, Paulina Prokopiuk, Jan Sarata, Mateusz Wierzbicki, Karolina Winarska, Mateusz Wróblewski, Dominika Żurawska

 

Więcej informacji na stronie Teatru Rozbark: https://teatrrozbark.pl/flying-fish-choreografia-ferenc-feher-premiera/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close