Wersja do druku

Udostępnij

Górnośląski Związek Metropolitalny zaprasza w sobotę 27 września do Bytomskiego Teatru Rozbark na V Metropolitalną Noc Teatrów. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. W programie m.in. warsztaty muzyczno-taneczne oraz kostiumograficzne dla dzieci, zwiedzanie Teatru (kolejno o 17.30, 19.00 i 22.00) oraz pokaz dwóch spektakli Teatru: Gatunki chronione Rafała Urbackiego (godz. 18.00, WSTĘP WOLNY) oraz This is not a love song duetu Ivgi & Greben (godz. 21.00, bilety w cenie 20zł/ulgowy 30zł/normalny), dyrektorów artystycznych Teatru ROZBARK. Na ostatni ze spektakli organizatorzy przygotowali także pulę biletów promocyjnych za 10zł, których liczba jest ograniczona. Rezerwacje pod numerem telefonu: 32/428 13 11 lub drogą mailową pod adresem: bow@teatrrozbark.pl

 

 

WARSZTATY
16:00 – 16:45: Tańczę od urodzenia…
Warsztat muzyczno-taneczny dla rodziców z dziećmi (wiek 0+). Zajęcia pomagają w kształtowaniu poczucia rytmu, słuchu, a także wpływają na rozbudzenie w dzieciach wyobraźni przestrzennej. Warsztat prowadzony jest w formie zabawy tanecznej, aktywizującej zarówno dzieci, jak i ich rodziców/opiekunów.
Prowadzi: Anna Wieczorkowska. Wstęp wolny.

16:00 – 18:00: Duchy w Teatrze ROZBARK
Warsztat kostiumograficzny dla dzieci 7+. Podczas warsztatu dzieci będą pracowały nad kostiumami duchów/upiorów, które mogłyby „zamieszkać” w Teatrze ROZBARK. Na warsztat należy zabrać materiał bądź elementy garderoby, z których będzie można stworzyć kostium.
Prowadzi: Natalia Woźniak. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: edukacja@teatrrozbark.pl lub pod numerem telefonu 32 428 13 05.

17:00 – 18:00 Latino 60+
Zajęcia są wspaniałą propozycją dla wszystkich chcących ćwiczyć, ale w razie potrzeby potrafić zatańczyć także w parze. Na zajęcia składa się rozgrzewka przygotowująca do tańca, nauka figur i choreografii tańca latynoskiego. Gorąca latynoska muzyka rodem z Kolumbii, czy Kuby – aktywizuje całe ciało, szczególnie biodra, ramiona i klatkę piersiową. Ta doskonała forma zabawy pozwala się przełamać i czerpać przyjemność z tego, co daje nam nasze własne ciało – czystego ruchu. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla wszystkich, bez względu na wiek i umiejętności taneczne.
Prowadzi: Joanna Panicz. Wstęp wolny.

22.30 Do utraty tchu – maraton taneczny
Zajęcia mają charakter laboratorium ruchowego i dotyczą improwizacji tanecznej. Miłośnikom tańca współczesnego oddane zostanie serce teatru, czyli sama scena Teatru ROZBARK. Taneczne Jam session będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, wspólnej zabawy kreacją oraz indywidualnych poszukiwań.
Wstęp wolny.

INNE ATRAKCJE
17:30; 19:00; 22:00 zwiedzanie Teatru ROZBARK połączone z pokazem multimedialnym | wstęp wolny

 

O spektaklach:

 

Gatunki chronione

Gatunki chronione są próbą krytycznej refleksji na temat tolerancji wobec osób o alternatywnej motoryce, bez nadużywanych w mediach narracji „ofiary” albo „superbohatera”.

 

This is not a love song

Pierwsza wersja przedstawienia This is not a love song powstała w Rosji w 2010 roku. Przed rozpoczęciem pracy nad rosyjską realizacją choreografowie nie znali współczesnej Rosji, dziedzictwa reżimu komunistycznego i recepcji zmian społecznych i kulturowych. Inspirując się przeprowadzonymi rozmowami oraz własnymi obserwacjami twórcy zbudowali przedstawienie wywiedzione z rosyjskiej teraźniejszości.

 

Polska teraźniejszość mocno różni się od rosyjskiej współczesności, oba kraje łączy jednak wspólne, trudne dziedzictwo. Uri Ivgi i Johan Greben odnaleźli pewne zbieżności i inspirując się nimi przygotowali nową odsłonę swego przedstawienia, znacząco różną od prapremierowej realizacji.
Przedstawienie oparte jest na trzech filarach tematycznych, którymi są:
– strach, stres, uraz, obsesja i paranoja,
– wyzwolenie,
– indywidualność i intymność.

 

Choreografia: Ivgi & Greben
Asystentka choreografów: Anna Piotrowska,
Tańczą: Alena Lezhava, Sonia Zini, Elisa Teodori, Katarzyna Ustowska, Agnieszka Doberska, Łukasz Przytarski, Jin-Hwan Seok, Oleg Stepanov, Aleksei Torgunakov,
Kostiumy: Ivgi & Greben,
Światła: Jacky Shemesh,
Muzyka: Ari Rosenzweig, Arvo Pärt,
Czas: 63 min. (bez przerwy).

 

IVGI&GREBEN: Uri Ivgi i Johan Greben to duet izraelsko-holenderski. Oboje wcześniej tańczyli w najbardziej liczących się zespołach tanecznych świata, m.in. w Kibbutz Contemporary Dance Company. Od 2003 roku pracują razem w różnych miejscach na świecie nad autorskimi choreografiami. Ich pierwszą autorską pracą była nowa wersja baletu Carmen z udziałem węgierskiego Szeged Contemporary Ballet, ostatnio zaś pracowali w Pradze. Swoje przedstawienia realizowali m. in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Turcji, Szwajcarii, Holandii, Rosji i Korei Południowej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close