Wersja do druku

Udostępnij

„to nie jest festiwal”, jak sama nazwa wskazuje, nie jest festiwalem, a uroczystym zwieńczeniem pierwszego pełnego sezonu artystycznego Teatru ROZBARK. Wydarzenie organizowane jest z myślą o wszystkich sympatykach tańca współczesnego. „to nie jest festiwal” jest również znakomitą okazją do poznania różnych form tańca współczesnego. W trakcie nie-festiwalowego tygodnia w dniach 27 czerwca-5 lipca 2015 będzie można zobaczyć produkcje Teatru ROZBARK, a także gościnne spektakle z Polski  w wykonaniu takich grup, jak: Pink Mama Theatre, Polski Teatr Tańca, DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych. Na widzów czekają również premiery dwóch najnowszych choreografii Anny Piotrowskiej – Democratic body oraz toniejestpostawartystyczna.

 

Na otwarcie wydarzenia w sobotę o godz. 18.00 Teatr Rozbark zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: ProPositions (chor. Kamil Pilarski) i  Would You Marry Out Of Convenience? (chor. Anna Majcher) Natomiast o godz. 21.00 na bytomskim rynku prezentacja produkcji gospodarzy –przedstawienie Oddaję Ci serce w choreografii duetu Ivgi&Greben. Na pokaz wstęp jest wolny. W niedzielę o godz.19.00 polsko-szwajcarski zespół Pink Mama Theatre wystąpi ze spektaklem Dynastia.

 

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy podwójne zaproszenia na każdy z weekendowych, biletowanych  spektakli. Osoby zainteresowane prosimy o odpowiedź na pytanie o nazwisko osoby, która wspiera duet Ivgi & Greben w prowadzeniu zespołu Teatru ROZBARK. Prosimy o maile na adres: julia.hoczyk@taniecpolska.pl (w tytule należy napisać tytuł spektaklu, na jaki chce się otrzymać zaproszenie).

 

 O weekendowych spektaklach:

 

ProPositions

 

Koncept projektu obraca się wokół walki pomiędzy byciem niezależną i silną kobietą, a pozostawaniem w stereotypowej roli żony i matki. W każdym z przypadków trzeba wybrać własną drogę i przyjąć „propozycje” jakie daje nam życie. 

 

Koncept & Choreografia: Kamil Pilarski
Muzyka: Georgia Nicolaou
Asystent: Palmyre Collin
Kostiumy: Andrea Renon
Wykonawcy: Andrea Renon, Iris Ton, Melanie Heller, Natasja Vonk, Tamar Riani

 

Muzycy:
puzon: Salvatore Cuccaro
perkusja: Gabriele Petracco
skrzypce: Bruno van Esseveld
 wiolonczela: Mikaela Grönberg

 

 

Would You Marry Out Of Convenience?

 

Spektakl jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie, czy warto zawrzeć związek małżeński z rozsądku. To dialog pomiędzy bardzo entuzjastycznym młodym tancerzem i dwanaście lat starszą, doświadczoną życiowo, choreografką. Inne oczekiwania i doświadczenia życia mieszają się w powtarzających dyskusjach, dając mniej nadziei na „długo i szczęśliwie”. Spektakl jest emocjonalną, wizualną i fizyczną ilustracją walki umysłu w stresującej sytuacji podejmowania decyzji. To próba złapania nieuchwytnych synaps miłości i szczęścia, która nigdy nie dojdzie do skutku.

 

Koncept i Choreografia: Anna Majcher
Wykonanie: Kamil Pilarski

 

 

Oddaję Ci serce

 

To niezwykle dynamiczny, pełen zwrotów akcji spektakl, który oscyluje wokół tematyki miłości. Nigdy nie wiadomo, kiedy spotkamy tę jedyną osobę, która odmieni całe nasze życie. Romantyczna podróż w takt muzyki Marleny Dietrich, Deana Martina, Fryderyka Chopina, Davida Bowie’go czy Elvisa Presleya. Na scenie 8 tancerzy (Alena Lezhava, Sonia Zini, Elisa Teodori, Małgorzata Mielech, Albert Ciastek, Jin Hwan Seok, Stefano Silvino, Oliver Mahar) za pomocą ruchu opowiada niezwykłą historię o miłości, o oczekiwaniu na to uczucie i zamieszaniu, jakie wprowadza ono w życie każdego z nas, kiedy się już pojawi.

 

Trailer

 

Spektakl dla widzów od 10 roku życia.

 

Choreografia: Ivgi & Greben
Tańczą: Alena Lezhava, Sonia Zini, Elisa Teodori, Małgorzata Mielech, Albert Ciastek, Jin Hwan Seok, Stefano Silvino, Oliver Mahar,

Muzyka: Blixa Bargeld, David Bowie, Fryderyk Chopin, Marlena Dietrich, Juan Garcia Esquivel, Ernesto Lecuona, David Lynch, Dean Martin, Elvis Presley,
Kostiumy: Ivgi&Greben
Światła: Paweł Murlik
Czas: 55 minut (bez przerwy)

 

Dynastia

 

W Dynastii twórcy dokonują zderzenia dwóch, całkiem skrajnych, światów – współczesnego świata sztuczności i plastiku oraz świata antycznego,  przepełnionego symboliką i mistycyzmem.  Inspiracją do stworzenia spektaklu stały się: klasyczny tekst Eurypidesa Bachantki, polski folklor oraz istniejące w wielu miejscach Europy zadaszone aquaparki imitujące plaże, morze, piękne krajobrazy przypominajace hollywoodzkie dekoracje  filmowe. Połączenie klasycznego patosu z groteskowym, sztucznym światem współczesnych wakacji w mieście staje sie pretekstem do rozmowy o uniwersum.

 

Tradycje ludowe kontynentu północnoamerykańskiego skonfrontowane z tradycjami antycznej Grecji, zauważalne są zarówno w muzyce, jak i w kostiumach. Tytułowa „DYNASTIA” to rodzina królewska, króla Teb Penteusza oraz boska, gdyż przynależy do niej również bóg Dionzos. To właśnie konflikt głównych bohaterów, boga Dionizosa –chcącego wprowadzić swój orgiastyczny kult, gdzie panuje szał i groza, i króla Penteusza – racjonalisty, ostatniego sprawiedliwego – doprowadza do tragedii, której nie można było uniknąć, gdyż była ona wolą boga.

 

W spektaklu występują aktorzy i tancerze pochodzący z różnych zakątków świata. Daje to możliwość dialogu pomiędzy wieloma kulturami i tradycjami.

 

Idea, reżyseria, scenografia, kostiumy: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki

Choreografia: Sławek Bendrat

Dramaturgia: Dominik Krawiecki

Reżyseria światła: Andac Karabeyoglu

Opracowanie muzyczne: Jonas Weber

Występują: Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki, Miryam Garcia Mariblanca, Valentin Markus Oppermann, Tomek Pomersbach, Ahmed Soura, Marek Wieczorek

Kierownictwo produkcji: Angelika Rohrer

Czas trwania spektaklu: 140 minut z przerwą.

Premiera: 20 lutego 2015 w Dampfzentrale Bern, Szwajcaria

 

Spektakl dla widzów dorosłych.

 

Projekt współfinansowany przez Kanton Bern, Stadt Bern

 

Logo Bern 1 miasto, Pink Mama Theatre (miniaturka)   Logo Bern Kanton, Pink Mama Theatre (miniaturka)

 

 

***

Spektaklom towarzyszyć będą warsztaty z różnych technik tańca (contemporary floorwork, improwizacja kontaktowa, urban contemporary, Power Vinyasa Yoga, modern czy warsztat repertuarowy, modern flow i wiele innych). W ciągu pięciu dni (29 czerwca-3 lipca) uczestnicy zajęć będą mogli rozwijać się tanecznie pod okiem najlepszych pedagogów tańca współczesnego z całej Europy. Ponadto organizatorzy przygotowali program dla dzieci (tańce śląskie oraz taniec współczesny) oraz dla seniorów (joga i taniec współczesny).

 

Program:

 

27 czerwca

godz. 18:00 ProPositions Kamili Pilarski/ Would You Marry Out Of Convenience?Anna Majcher

godz. 21:00 Oddaję Ci serce Teatr ROZBARK – Rynek

28 czerwca godz. 19:00

Dynastia – Pink Mama Theatre (Szwajcaria)

29 czerwca godz. 19:00

Democratic body (premiera) –  chor. Anna Piotrowska

30 czerwca godz. 19:00

Volta &  Open field – Polski Teatr Tańca

 1 lipca godz. 19:00

Wieczór tancerzy Teatr ROZBARK (premiera)

2 lipca godz. 19:00

I don’t wanna be a horse Teatr ROZBARK

3 lipca godz. 19:00

Uroda życia – Podlaskie Stowarzyszenie Tańca/Studio Działań Kreatywnych  – chor. Karolina Garbacik

4 lipca godz. 19:00 

This is not a love song – Teatr ROZBARK

5 lipca godz. 19:00

TONIEJESTPOSTAWARTYSTYCZNA, czyli premiery nie będzie (premiera)  – chor. Anna Piotrowska

 

 

 

Szczegółowe informacje: http://www.teatrrozbark.pl/to-nie-jest-festiwal,20

Więcej o warsztatach

 

Cennik

 

Bilety: 15zł ulgowy; 20 zł normalny.

Karnety: 80 zł ulgowy; 100 zł normalny.

Uczestnikom warsztatów przysługują bilety ulgowe.

Rezerwacja miejsc: BOW 32 428 13 11 / bow@teatrrozbark.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close