Wersja do druku

Udostępnij

26 kwietnia od godz. 9.00 rano Wydział Teatru Tańca w Bytomiu PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie zaprasza na 12-godzinne przedstawienie improwizowane w wykonaniu studentów i wykładowców uczelni. Wydarzenie odbędzie się z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Tańca (29.04). Na zakończenie wieczoru zostanie zaprezentowany spektakl Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę w choreografii Jacka Łumińskiego (godz. 19.00).

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 r. przez Międzynarodowy Instytut Teatralny. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

Autorem tegorocznego przesłania do świata tańca jest tajwański choreograf LIN Hwai-min (założyciel i dyrektor artystyczny teatru tańca Cloud Gate z Tajwanu), który mówi m.in., że taniec jest metaforą życia, dzieje się w momencie tańczenia łącząc ludzi w przeżywaniu i teraźniejszości. Taniec jest oddechem, stąd jest żywy i obecny. Choreograf namawia do tego, aby wyłączyć telewizory, komputery i przyjść potańczyć z ludźmi przekazując sobie energię, fale impulsów. Celebruj życie tańcem, bo taniec odzwierciedla życie (Lin Hwai-min).

organizator: PWST WTT, samorząd studentów PWST WTT
pomysłodawca: Anna Piotrowska (wykładowca)
wykonawcy: studenci i wykładowcy PWST WTT oraz wszyscy chętni mieszkańcy Śląska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close