Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz. 19.30 na deskach Śląskiego Teatru Tańca (pl. Karin Stanek 1) w ramach XX Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej wystąpi legendarna Ultima Vez z odświeżoną wersją What the Body Does Not Remember. Światowa premiera spektaklu miała miejsce w holenderskim Haarlem 12 czerwca 1987.Debiutujący Wim Vandekeybus i jego Ultima Vez zach ycili wówczas świat. „Brutalna konfrontacja tańca i muzyki”. Takimi słowami uzasadniono prestiżową nagrodę Bessie Award, którą otrzymali Vandekeybus i współpracujący z nim kompozytorzy Thierry de Mey i Peter Vermeersch.

O spektaklu:

Konfrontacje pomiędzy tancerzami. Atrakcyjność kontra odrzucenie. Pomiędzy tym wybuch agresji i niebezpieczeństwa. Oto świat Wim Vandekeybusa.

Wim Vandekeybus o What the Body Does Not Remember:

„Ze względu na swą ekstremalność – mniej niż ze względu na znaczenie, jakie jest im przypisywane – interesują mnie nagle pojawiające się momenty, w których nie masz wyboru, kiedy coś decyduje za ciebie, jak np. zakochiwanie się czy sekunda przed wypadkiem, który ma się wydarzyć. Rozumiejąc spektakl teatralny jako coś powtarzalnego i kontrolowanego, decyzja o użyciu tych zaskakujących momentów jako materiału wyjściowego w teatralnej kompozycji, jest co najmniej paradoksalnym wyzwaniem. W spektaklu badam, czy ostatecznie nie jest czasem tak, że ciało nie ma pamięci, a wszystko jest subtelną iluzją braku, który pomaga zdefiniować lub zakończyć grę.”

Więcej informacji o festiwalu na stronie organizatora, Śląskiego Teatru Tańca: http://www.stt.art.pl/

Program

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close