Wersja do druku

Udostępnij

25 września o godz. 17.00 w ramach Festiwalu Teatru Nie-złego w Legnicy (Scena na Nowym Świecie, ul. Nowy Świat 19) wystąpi Teatr Dada von Bzdülöw z Caffè latte. Duet Leszka Bzdyla ma strukturę otwartą a artystom tworzyszą muzycy SzaZy – Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki.

Szczegółowe informacje o festiwalu: http://www.niezly-festiwal.pl

O spektaklu

SzaZa uwiodła Teatr Dada.
Dada uwiodło SzaZę.

Uwiedzeni sobą nawzajem zdecydowali się, by na oczach widzów wypić Caffè latte. Bezwstydnie sączyć będą zatem ten zadziwiający napój, który nie jest pobudzającą kawą, ani też zdrowym mlekiem. Ten napój jest zupełnie nieokreślony i niejako zagubiony w czasie kawiarnianego popołudnia. Zatem SzaZa i Dada popijając to coś nieokreślonego, czyli tytułową Caffè latte, i nie mając nic ciekawszego do zrobienia, uwodzić się będą po raz drugi, po ra trzeci, po raz czwarty… A że czasy sceniczne pełne są nowej performatywnej estetyki, to i Dada / SzaZa czynić to będzie w kontekście… eksperymentalnego aspektu zabawy, lub też w kontekście zabawowego aspektu eksperymentu.

SzaZa i Dada uwodzić się będą na oczach tych, którzy zdecydują się uczestniczyć w zdarzeniu, co nie chce być ani spektaklem inkrustowanym muzyką, ani też koncertem uatrakcyjnionym tanecznymi figurami. Caffè latte nie chce być dziełem skończonym. Caffè latte chce uwodzić mimo wszelkich konsekwencji spadających prędzej czy później na… uwodzicieli.

Teatr Dada von Bzdülöw: Katarzyna Chmielewska i Leszek Bzdyl

SzaZa: Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki

kostiumy: Kasia Piątek

reżyseria świateł: Michał Kołodziej

premiera: 18.12.2009, Teatr Wybrzeże – Malarnia, Gdańsk

produkcja: Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw

przy wsparciu: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Teatr Wybrzeże, Re:wizje, Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close