Wersja do druku

Udostępnij

Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM i kuratorka Regina Lissowska-Postaremczak zapraszają w ramach projektu Centralna Scena Tańca na drugą odsłonę letniego Kina Tańca Online. Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania.

Link do albumu Kino Tańca Online vol. 2 z filmami i krótkim wideo wprowadzeniem zostanie opublikowany w tym wydarzeniu (https://www.facebook.com/events/882619152223230/) w czwartek, 25 czerwca o godz. 19.00 i będzie dostępny aż do niedzieli 28 czerwca.

***

Czerwcowe spotkania z Kinem Tańca poświęcone są wspomnieniu dwóch niezwykłych kobiet, które odmieniły oblicze tańca: Pinie Bausch oraz Nancy Stark Smith. Ich twórcze osobowości zainspirowały i nadal inspirują kolejne pokolenia tancerzy na całym świecie. Organizatorzy chcą przybliżyć widzom ich taniec i zaprosić do wspólnych wspomnień, ale także do refleksji nad żywą pamięcią.

***

 

Program Kina Tańca vol. 2 dedykowany jest Pinie Bausch, tancerce i choreografce, która stała się ikoną niemieckiego Tanztheater. Spośród licznych filmów dokumentujących jej twórczość i fenomen głębokiego, emocjonalnego oddziaływania jej spektakli, organizatorzy proponują spojrzenie z osobistej perspektywy.

Więcej informacji o filmie oraz trailer: http://festival.tanzrauschen.institute/Program/touched

Touched (reż. Marc Wagenbach i Jukka Rajala-Granstubb) to poetycki dokument, opowiadający o doświadczeniu tańca Piny Bausch przez mieszkańców miasta, w którym żyła. To film o indywidualnej i kolektywnej pamięci; stracie, tożsamości, przemianie i wpływie, jaki wciąż wywiera na społeczność Wuppertalu ponad dekadę po jej odejściu.
 

Od organizatorów:

Zachęcamy również do obejrzenia rejestracji spektaklu Tanztheater Wuppertal Palermo Palermo, udostępnionego dzięki uprzejmości Pina Bausch Foundation.

Gościem specjalnym programu będzie dr Marc Wagenbach, pełniący w przeszłości funkcję osobistego asystenta Piny Bausch, oraz kierownika literackiego Pina Bausch Foundation, a także współtwórca filmu Touched i redaktor książki Inheriting Dance: An Invitation from Pina. Zapraszamy do obejrzenia wideo spotkania, w którym porozmawiamy o kontekście powstania filmu, oraz o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą zachowanie tak niezwykle bogatej i wielowymiarowej twórczości. Udostępniamy także link do pobrania książki w wersji elektronicznej.

 

Film Touched będzie dostępny do obejrzenia wyłącznie ramach Kina Tańca Online. Film prezentowany w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Za udostępnienie dziękujemy twórcom, oraz producentom: Tanzrauschen. e.V, oraz Malakta Films.

 

 

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury; Fundacja Artystyczna PERFORM
Projekt: Centralna Scena Tańca
Kurator: Regina Lissowska-Postaremczak

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close