Wersja do druku

Udostępnij

Dziś o godz. 19.00 w  ramach grudniowej odsłony programu Kino Tańca pt. Body.mov, realizowanego jako część projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, w Domu Kultury Kadr (ul. Gintrowskiego 32) odbędzie się wieczór zatytułowany Wspólnota. W programie Body.mov 3 znalazły się cztery wyjątkowe filmy, które łączy idea wspólnoty. Niezależnie od geograficznej specyfiki, każdy z filmów oferuje unikalną perspektywę w opowieści o uniwersalnej potrzebie bycia razem, „demokratyczności” tańca, oraz mentalnym przywiązaniu do miejsc i relacji, które współtworzą naszą tożsamość. Czy razem jesteśmy czymś więcej, niż tylko sumą części?

 

Program:

 

Carry it on…

Reż. Sharon Leahy | USA 2013 | 18 min.

 

Film koncentruje się na sile i potencjale miejsca, oraz naszego związku z nim, naszej relacji ze środowiskiem oraz uniwersalną potrzebą wspólnoty. Carry it on…  to film tańca stworzony i wykonany w Wernette Farm w okolicy Remus w stanie Michigan, na której od ponad 40 lat odbywa się Festiwal Muzyki Wheatland. Pokaz jest polską premierą.

 

Reżyseria i choreografia: Sharon Leahy

Montaż: Erick Stoll

Muzyka: Rick Good, Cleek Schrey

Zdjęcia:Erick Stoll, Megan Hague, Andy Snow and Mike Buol

Występują:

Tancerze: Ira Bernstein, Christine Galante, Nic Gareiss, Matt Gordon, Becky Hill, Abby Ladin, Sharon Leahy, Matt Olwell, Zane Terry, Emma Young

Muzycy: Kevin Anderson, Sam Bartlett, Ben Cooper, Rick Good, Cleek Schrey

Dzieci: Ruth Bartlett, Stefan Bartlett, Wade Bartlett, Clay Cooper, Olive Cooper, Olivia Good

 

Trailer

Więcej

 

The Golds

Reż. Sue Healey | Australia 2014 | 34 min.

 

Dokumentalna opowieść o grupie artystów-seniorów i sztuce starzenia się poprzez taniec. Dokument stworzony przez reżyserkę i choreografkę Sue Healey przedstawia wyjątkowy zespół taneczny, którego członkowie – osobliwi i pełni życia – przełamują stereotyp, że taniec jest tylko dla młodych. THE GOLDS (Growing Old Disgracefully) to grupa seniorów z Cranberry w wieku 60-90 lat, którzy po odejściu na emeryturę z wcześniejszych karier, żyją tańcem. The Golds to film o twórczej energii, która – na przekór starości – pozwoliła im odkryć, co jest dla nich ważne w ich „złotym wieku” – wspólny taniec i pragnienie ciągłego rozwoju. Pokaz jest polską premierą.

 

Reżyseria: Sue Healey
Zdjęcia: Judd Overton
Muzyka: Ben Walsh
Produkcja: Sue Healey, Liz Lea (Canberra Dance Theatre)

Występują: The GOLD Company, Canberra

 

Trailer
Recenzja 1
Recenzja 2

 

The Area

Reż. Joe Lee, Rionach Ni Neill | Irlandia 2013 | 25 min.

 

Filmowa opowieść o mieszkańcach dzielnicy Dublina, eksplorująca relacje i pamięć związaną z poddanym upływowi czasu miejscem. The Area – a Dance Map to współpraca artystki tańca i geografki Ríonach Ní Néill, z filmowcem Joe Lee i członkami Macushla Dance Club dla seniorów 50+. Ujmuje ich bliski związek ze znajdującą się w trudnej sytuacji dublińską dzielnicą śródmiejską. Ich taniec jest jak efemeryczne graffiti – nadaje miejscom, które zajmują, nieautoryzowane i nieoficjalne znaczenia – „Byliśmy tutaj! To jest nasze!” Przeszłość i teraźniejszość splatają się, gdy zaplecze domu handlowego ponownie staje się salą balową, parking samochodowy gości kuchenną partyjkę pokera, a mężczyźni śpiewają serenadę manekinom w opuszczonej postindustrialnej okolicy portowej. Pokaz jest polską premierą.

 

 

Reżyseria: Ríonach Ní Néill & Joe Lee

Choreografia: Ríonach Ní Néill

Montaż: Joe Lee

Zdjęcia: Michael Doyle,

Kamera: Daniel St Ledger

Produkcja: Ciotóg

Występują: May Behan, Paddy Behan, Michelle Cahill, Catherine Campion, Susan Deery, Eithne Doyle, Patti Doyle, Marie Curtin, Teresa Fleming, Geraldine Guy, Robert Jackson, Sylvia Keegan, Marian Kelly, Pauline Kelly, Brendan Lyons, Ríonach Ní Néill, Marie Nolan, Valerie Owens, Patricia Phelan, Jim Reddington, Rebecca Reilly, Mary Robinson, Marie Rose, Doris Weldon, Sylvia Whelan

 

Muzyka oryginalna: Morgan Cooke, Peter Browne.

Aranżacja i wykonanie: Brian McCarthy Big Sound

Nagranie: Ary Barrosso, Colm Mac and Iomaire; Irving Berlin; Sidney Lippman/Sylvia Dee

Wykonaniae: The Brian McCarthy Big Sound; Paddy Behan; Brendan Lyons, Morgan Cooke, Peter Browne

 

Trailer 1

Trailer 2

 

Boombox Eryri

Ellir Pierce | Wielka Brytania 2014 | 10 min.

 

100 osób, 100 piosenek, 100 miejsc, 100 tańców. Film pokazuje stu mieszkańców walijskiego hrabstwa Conwy, tańczących swój ulubiony taniec. Boombox Eryri to film stworzony przez firmę produkcyjną Migrations, zainspirowany przez Boombox nowojorskiego performera i reżysera Ely’ego Kima i odtworzony w Północnej Walii. Migrations sfilmowało setkę osób tańczących do ich ulubionej muzyki w ich ulubionym miejscu w wiejskich okolicach Conwy. Ten krótki film jest celebracją tańca, krajobrazów regionu Conwy i jego społeczności.

 

Koncept: Ely Kim

Reżyseria, zdjęcia i montaż: Eilir Pierce

Współpraca artystyczna: David Subal

Produkcja: Migrations

 

Trailer

 

***

 

Kuratorką programu jest Regina Lissowska-Postaremczak.

 

Regina Lissowska-Postaremczak – teatrolog, badaczka tańca, od 6 lat działa w obszarze filmu tańca jako kuratorka (Dances with Camera w ramach Short Waves Festival), selekcjonerka i programerka pokazów i międzynarodowych festiwali filmowych (m.in. Mobile Dance Film Festival, NY), jest członkiem Dance Films Association.

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM oraz Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu CST: Dom Kultury Kadr
Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, portal e-teatr, teatr dla was, portal teatralia.com.pl, miesięcznik TEATR, kwartalnik TANIEC,  Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

 

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

www.facebook.com/cstwarszawa

www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

twitter.com/CSTwWarszawie

 

 

Projekt CST współfinansuje m.st. Warszawa

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close