Wersja do druku

Udostępnij

W ramach listopadowej odsłony programu Kino Tańca pt. Body.mov, realizowanego jako część projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, w środę 14 listopada o godz. 19.00 w Domu Kultury Kadr (ul. Gintrowskiego 32) odbędzie się wieczór zatytułowany Emocje. W programie Body.mov 2 znalazło się pięć intrygujących krótkometrażowych filmów, wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach i konkursach filmowych. Program wieczoru Body.mov 2 koncentruje się na emocjonalnym wymiarze cielesności, prezentując szerokie spektrum doświadczeń między wewnętrznym napięciem, a fizyczną ekspresją. Za pośrednictwem filmowych obrazów widzowie przyjrzą się emocjom, które są esencją, a zarazem najbardziej nieuchwytnym czynnikiem ulotnej sztuki tańca. Po projekcji organizatorzy zapraszają na rozmowę o sztuce filmowania tańca, której gościem będzie Krzysztof Stasiak, reżyser filmu TACTUM – żywioły tańca. Kuratorką Body.mov jest Regina Lissowska-Postaremczak.

 

PROGRAM:

 

Néants

reż. Nellie Carrier | Kanada 2015|  10 min.

 

Filmowo-choreograficzne studium doświadczenia wewnętrznego załamania i rozpaczy. Czworo bohaterów filmu sportretowanych w momencie, w którym ich życie się rozpada.

 

Reżyseria: Nellie Carrier

Scenariusz: Nellie Carrier

Produkcja: Audrey Laroche

Montaż: Philippe Gariépy

Zdjęcia: Hugo Gendron

Muzyka: Charles B. White

Dźwięk: Ivann Uruena

Obsada: Patricia Gagnon, Claudia Chan Tak, Greg Selinger, Léo Coupal-Lafleur

 

True Love Waits

Reż. Adi Halfin | Izrael 2017 | 3 min.

 

Przejmująca opowieść o stracie i samotności. Światowej sławy choreografka, Bobbi Jene Smith, prezentuje hipnotyczny taniec do utworu True Love Waits zespołu Radiohead.

 

Scenariusz, reżyseria i montaż: Adi Halfin

Produkcja: Adi Halfin, Experimental Film Virginia

Zdjęcia: Roman Linetsky

Muzyka: Radiohead

Dżwięk: Chrostopher Jones

Obsada: Bobbi Jene Smith

Strona www: http://www.adihalfin.com

Trailer: https://vimeo.com/266266321

 

KALT

reż. Sven Niemeyer | Niemcy 2017 | 6 min. 15 s.

Kiedy emocje są zimne…

Obraz depresji i cierpienia matki, która nie jest w stanie poczuć miłości do swojego dziecka, bez względu na podejmowane próby.

Scenariusz i reżyseria: Sven Niemeyer

Produkcja: Markus Koepke, red penguin

Zdjęcia, montaż, dźwięk: Markus Koepke

Muzyka: Jorge Méndez

Obsada: Jules Matberg, Emilia Pries

Trailer: https://vimeo.com/231051971

 

Lay Me Low

reż. Marlene Millar | Kanada 2015 | 8 min

 

Film stworzony na podstawie rytualnej pieśni pogrzebowej Shakersów. Lay me Low otwiera wspólnotową przestrzeń doświadczenia żałoby, łącząc ludzi w pieśni i ruchu: pojedyncze głosy splatają się razem, a kroki łącza się w rytmie. Wykonana przez 10 tancerzy i muzyków, trafia do serca, przywołując uniwersalne doświadczenie straty i żałoby, a jednocześnie przekazuje paradoksalne poczucie biskości.

 

Reżyseria i montaż: Marlene Millar

Choreografia: Sandy Silva

Scenariusz: Marlene Millar, Sandy Silva

Zdjęcia: Geoffroy Beauchemin

Dźwięk: Félix Boisvert

Produkcja: Sandy Silva, Migration

Obsada: Andrew Bathory, Sonia Clarke, Dominic Desrosiers, David Conkite, Josée Gagnon, Josianne Lapointe, Hélène Lemay, Kimberly Robin, Bobby Thompson, Sandy Silva

 

Trailer: https://vimeo.com/125331919

Strona www:  http://sandysilvadance,com

Facebook: http://www.facebook.com/Migration Dance Film Project

 

TACTUM – żywioły tańca

Reż. Krzysztof Stasiak | Polska 2015 | 29 min.

 

Ziemia, Ogień i Wiatr – taniec jest wszędzie. Nawet w Tobie. Według Ajurwedy nasze życie to taniec trzech sił nadających koloryt naszej egzystencji. „Zielona” Kapha to połączenie żywiołów wody i ziemi. „Czerwona” Pitta, ognia i wody a „błękitna“ Vata powietrza i eteru. Film Tactum – żywioły tańca to zderzenie pierwiastka męskiego i żeńskiego poprzez tęsknotę do prostych prawd i reguł zachodzących w przyrodzie. To las, miasto i pustynia; dotyk i ruch. Na przemian: równowaga i jej brak. Łączenie i rozdzielanie.

 

Reżyseria, produkcja i montaż: Krzysztof Stasiak – BMC Film

Koprodukcja: CVK Studio, Silesia Film

Zdjęcia: Nicolas Villegas, Jakub Jakielaszek, Adam Bajerski, Krzysztof Stasiak.

Muzyka: Mikołaj Blajda, Darius Gall, Aleksander Lason, Krzysztof Stasiak, IwanHarlan

Kostiumy: Barbara Dębska, Aleksandra Staszko

Choreografia: Witold Jurewicz, Pawel Skalski, Dominika Koj

 

Strona www: http://www.bmcfilm.com/bmcfilm/Tactum.html

Trailer: https://vimeo.com/138754516

 

Krzysztof Stasiak

Producent flmowy, realizator obrazu i dźwięku, reżyser. Członek Europejskiej Akademii Filmowej i nauczyciel w Warszawskiej Szkole Filmowej. Doktorant PWSFTviT w Łodzi. Stypendysta Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Uczestnik warsztatów „Sound of the Image” w Berlinie, „European Video Dance Heritage” w Madrycie, „Screendance Masterclass” w Perth i „Winnipeg Screendance Intensive” w Kanadzie.

 

 

Kuratorką programu jest Regina Lissowska-Postaremczak.

Regina Lissowska-Postaremczak – teatrolog, badaczka tańca, od 6 lat działa w obszarze filmu tańca jako kuratorka (Dances with Camera w ramach Short Waves Festival), selekcjonerka i programerka pokazów i międzynarodowych festiwali filmowych (m.in. Mobile Dance Film Festival, NY), jest członkiem Dance Films Association.

 

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM oraz Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu CST: Dom Kultury Kadr
Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, portal e-teatr, teatr dla was, portal teatralia.com.pl, miesięcznik TEATR, kwartalnik TANIEC,  Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

 

Projekt CST współfinansuje m.st. Warszawa

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close