Wersja do druku

Udostępnij

W 2018 roku Centrum Sztuki Tańca w Warszawie będzie skoncentrowany na szeroko pojętej edukacji w dziedzinie tańca współczesnego. Będzie to zarówno edukacja taneczna skierowana do profesjonalistów i amatorów z zakresu praktyki i teorii tańca, jak i bogata oferta spektakli oraz premier stanowiąca dopełnienie i kwintesencję działań edukacyjnych.

 

Nabór referatów na ogólnopolską konferencję organizowaną przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie pt. Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura skierowany jest do zarówno doświadczonych, jak i początkujących badaczy i badaczek z całej Polski. Konferencja odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia 2018 (22 kwietnia – część praktyczna, 23-24 kwietnia – część naukowa oraz spektakle).

 

W celu zgłoszenia referatu należy wypełnić formularz zgłoszenia, który stanowi Załącznik nr 1:  Zał-nr-1_Formularz_KONFERENCJA_2018 i wysłać go pod adres: konferencja@centrumsztukitanca.eu do 2 lutego 2018.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach programu rozwoju refleksji nad tańcem. Trzydniowa ogólnopolska  konferencja w 2018 roku skoncentruje się na tematyce edukacji tanecznej i funkcjonowaniu tańca w życiu społecznym stolicy. Na 2019 rok zaplanowano konferencję poświęconą działalności artystycznej pt. Sztuka tańca w Warszawie w XX i XXI wieku. Każde z wydarzeń będzie miało na celu omówienie przeszłości, diagnozę teraźniejszości i postawienie pytań na przyszłość.

 

Tematyka referatów zgłaszanych w 2018 roku powinna mieścić w zakresie szeroko rozumianego funkcjonowania tańca w życiu społecznym stolicy i edukacji tanecznej. Organizatorów interesują zagadnienia z obszaru XX i XXI wieku dotyczące wszelkich form tańca obecnego w życiu społecznym i edukacji: od potańcówek po bale, od profilaktyki społecznej po choreoterapię, od szkolnictwa baletowego po ruch amatorski

 

Zgłoszenia na ogólnopolską konferencję  Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura oceniają kuratorki części naukowej konferencji: Hanna Raszewska-Kursa i dr Aleksandra Kleinrok. Wyniki naboru zostaną rozesłane do 6 lutego 2018. Pełen program części naukowej konferencji zostanie opublikowany w drugiej połowie lutego.

 

Za wystąpienie (40 minut) oraz udział w dyskusji panelowej prelegenci/tki otrzymają wynagrodzenie. Organizator zapewnia nocleg osobom spoza Warszawy (3 noce dla uczestników/czek całej konferencji, 2 noce dla uczestników/czek tylko części naukowej). Jesienią 2018 ukaże się publikacja pokonferencyjna.

 

Pytania należy kierować na adres: konferencja@centrumsztukitanca.eu

 

***

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, RDC,  teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close