Wersja do druku

Udostępnij

Konferencja „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura” organizowana jest przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w ramach programu rozwoju refleksji nad tańcem. Trzydniowa konferencja w 2018 roku skoncentruje się na tematyce edukacji tanecznej i funkcjonowaniu tańca w życiu społecznym stolicy. Na 2019 rok zaplanowano konferencję poświęconą działalności artystycznej pt. Sztuka tańca w Warszawie w XX i XXI wieku. Każda z konferencji będzie miała na celu omówienie przeszłości, diagnozę teraźniejszości i postawienie pytań na przyszłość.

 

Na początku stycznia zostanie ogłoszony nabór referatów na konferencję 2018. Organizatorów interesować będą interesować zagadnienia z zakresu szeroko rozumianego życia tanecznego Warszawy: od potańcówek po bale, od profilaktyki społecznej po choreoterapię, od szkolnictwa baletowego po ruch amatorski.

 

Termin: 22-24 kwietnia 2018

22 kwietnia – dzień wstępu praktycznego, kuratorka: Maja Molska

23-24 kwietnia – część naukowa, kuratorki: Hanna Raszewska-Kursa i dr Aleksandra Kleinrok

 

Miejsce: Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32 02-697 Warszawa

 

Forma:

– dzień wstępu praktycznego: warsztaty ruchowe,

– część naukowa: referaty (nabór zostanie ogłoszony na początku stycznia) i dyskusje panelowe,

– dopełnieniem będą prezentacje spektakli.

 

Szczegóły wkrótce!

 

***

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

Dom Kultury Kadr (oryginał)

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, RDC,  teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

www.centrumsztukitanca.eu

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close