Wersja do druku

Udostępnij

 Do Programu Prezentacji Spektakli Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018 zgłoszono sześćdziesiąt jeden projektów, spośród których jedenaście zostało odrzuconych ze względu na niespełnienie warunków formalnych. Do Programu Koprodukcji CST w Warszawie 2018 zgłoszono sześć projektów, z czego odrzucono dwa ze względu na niespełnienie warunków formalnych (regulamin przewiduje wybór czterech spektakli więc Komisja znalazła się w trudnej sytuacji gdyż, wpłynęły tylko cztery poprawne zgłoszenia).

Komisja obradowała w następującym składzie: Julia Hoczyk, Adam Kamiński, Janusz Marek w obecności protokolantki, przedstawicielki CST Małgorzaty Dębniak.

 

Do Programu Koprodukcji CST w Warszawie 2018 Komisja rekomenduje następujące projekty:

1. Odśrodkowy fascynat_dwatrzycztery (duet) ce_real mothers, (trio) kompozycja_trzecia rzeczywistość, (kwartet) roboczy tytuł2. zapożyczenia lub nobody’s landscape (ekipa Teatru ROZBARK), Anna Piotrowska,
2. Black Out, Bartek Woszczyński,
3. Darklena, Wojciech Grudziński,
4. Insta show, Magdalena Przybysz.

 

Spośród siedmiu prac zgłoszonych przez artystów z Warszawy (spoza CST) do Programu Prezentacji Spektakli CST 2018, Komisja rekomenduje następujące projekty:

1. Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji, Bożek-Muszyńska,
2. PROJECT MONSTER, Tomasz Bazan,
3. M E L T, Helena Ganjalyan.

Nie został wybrany projekt na listę rezerwową. Komisja zdecydowała, że nie ma spektaklu, który spełniałby oczekiwania Członków i Członkiń Komisji.

 

Spośród dziewięciu projektów zgłoszonych przez artystów związanych z CST do Programu Prezentacji Spektakli CST 2018, Komisja rekomenduje następujące spektakle:

1. Ogrody opuściły moje drzewa, Sylwia Hanff
2. Wybieg, Karolina Kroczak
3. More, Ramona Nagabczyńska
4. powody_dziś są moje urodziny, Anna Piotrowska
5. ENEMY, Paulina Święcańska
6. DUETY piotrowska&bożek&chitruszko&mackiewicz:
R.O.Z.G.R.Y.W.K.A. i PRZY PRZY hedonistyczna uprzykrzona historia przyjemności
, Anna Piotrowska.

 

Lista rezerwowa:

1. frau/mujer/femme, Agata Życzkowska (sugestia, by pokaz odbył się pod koniec półrocza ze względu na prezentację w ramach programu CST jesienią 2017).

 

Zgłoszeń artystów spoza Warszawy i CST do Programu Prezentacji Spektakli CST 2018 wpłynęło trzydzieści cztery, z których Komisja rekomenduje następujące:
1. Dookoła, Hanna Bylka-Kanecka [Członkowie Komisji sugerują, aby dwa pokazy ww. instalacji performatywnej dla dzieci odbyły się podczas Konferencji „TANIEC W WARSZAWIE. SPOŁECZEŃSTWO, EDUKACJA, KULTURA” 22.04.2018 (w dniu działań praktycznych). Ponieważ instalacja skierowana jest do dzieci, Komisja proponuje, aby nie odbywała się wieczorem],
2. Królestwo, Magdalena Jędra,

3. Melancholia, Jakub Lewandowski,
4. #DBRMPP, Katarzyna Gorczyca,
5. Ciemność. To, co jest ukryte, Janusz Adam Biedrzycki,
6. Under the Dead Tree, Aleksei Torgunakov.

 

Julia Hoczyk

Adam Kamiński

Janusz Marek

Protokół sporządziła Małgorzata Dębniak

 

***

Warszawa, dnia 19 grudnia 2017 r.

Oświadczenie organizatorów Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

 

dot. Protokołu Komisji Programu Prezentacji i Programu Koprodukcji 2018

Komisja Programu Prezentacji Spektakli Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018 w składzie Julia Hoczyk, Adam Kamiński, Janusz Marek w obecności protokolantki, przedstawicielki CST Małgorzaty Dębniak rekomendowała siedem prac artystów związanych z CST, trzy prace zgłoszone przez artystów z Warszawy oraz sześć prac artystów spoza Warszawy, w sumie szesnaście spektakli.

 

Organizatorzy Centrum Sztuki Tańca w Warszawie po skontaktowaniu się z artystami oraz ustaleniu możliwości terminowych, technicznych i finansowych ogłoszą, które spektakle ostatecznie znajdą się w programie. Organizatorzy informują, że dołożą wszelkich starań, aby rekomendowane prace były zaprezentowane, ale równocześnie zastrzegają sobie prawo do decyzji, że nie wszystkie spektakle znajdą się w programie CST,  w tym także nie wszystkie w pierwszej połowie roku. Organizatorzy zaprezentują program zgodnie z regulaminem Programu Prezentacji Spektakli, gdzie znajdzie się minimum jedenaście spektakli w terminie od stycznia do czerwca 2018 r. Szczegółowy program zostanie podany w styczniu 2018 roku.

 

Odnośnie Programu Koprodukcji CST w Warszawie 2018 spektakl Darklena jest w koncepcji Agaty Życzkowskiej z choreografią Wojciecha Grudzińskiego.

 

Odnośnie spektaklu Dookoła nie jest możliwe wykonanie go w dniu 22.04.2018 r. ze względu na brak przestrzeni odpowiadającej riderowi technicznemuo spektaklu. Zostaną przeprowadzone rozmowy z artystami na temat innego terminu.

Agata Życzkowska

 

Dyrektor Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

CST Oświadczenie_19_12_2017

Regulamin Program Prezentacji Spektakli 2018 CST

Regulamin_Program Koprodukcji 2018_CST

 

Wszelkie pytania należy kierować na adres: info@centrumsztukitanca.eu

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close