Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza w poniedziałek 8 października o godz. 19.00 do Domu Kultury Kadr (ul. Gintrowskiego 32) na premierę spektaklu frau blush, realizowanego w ramach Programu Koprodukcje CST 2018 przez kolektyw HOTELOKO movement makersSpektakl to kolejny projekt reżyserki, założycielki HOTELOKO movement makers Agaty Życzkowskiej we współpracy z choreografem Wojciechem Grudzińskim.

 

O spektaklu

„Jakie jest Twoje najpiękniejsze przeżycie związane z kobiecością?
Ile widzisz w sobie swojej matki?
Jakie słowa kojarzą Ci się z kobietą?”

 

Performans taneczny dialogujący z rzeczywistością XXI wieku, w którym kobieta i jej rozmaite oblicza są tematem dyskusji, spojrzenie na temat nie-kobiecości z różnych perspektyw i na to, jak istotne są różne role społeczne, które są nam przypisane lub wybrane przez nas. Spektakl frau blush to próba dotknięcia tematu, jak ważny jest obraz siebie, który mamy wewnątrz oraz obraz siebie, który przekazujemy innym. Jakie znaczenie ma umysł świadomy i to na czym się w życiu koncentrujemy, a jakie umysł podświadomy i to, co mamy w sobie wytrenowane poprzez proces socjalizacji, który trwa od dziecka? Jaki wpływ mają na nas różne grupy społeczne, do których przynależymy, a jakie nasze osobiste doznania i ścieżka życia, którą sami tworzymy? Spektakl oparty na połączeniu działań performatywnych z tańcem współczesnym zbudowany z różnych opowieści. Nie-tylko dla kobiet. 
Premiera w ramach programu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. 

Po spektaklu odbędzie się rozmowa z widzami, którą poprowadzi Sandra Frydrysiak.

Podziękowania dla Kariny, Basi, Łucji, Kacpra, Zuzi, Marty, Wojtka, Tomka, Helenki, Barbary, Ani, Ilony, Teresy, Hielde, Sigrun, Julii, Kathariny, Josha, Marianne, Moniki, Heather, Marii, Sandro i innych osób, które opowiedziały swoje historie.

 

blush? 
rumieniec, kwiat, spojrzenie, różowy kolor jutrzenki, róż do policzków 
kwiat: róża, czołówka, elita, śmietanka
spojrzenie: perspektywa, wizja, postawa, opinia, orientacja
policzek: poniżenie, gafa, obelga, zniewaga
rumiane lica: jagody, puca, pyza, kluska, buła
różowa: świetlana, pozytywna, korzystna, obiecująca
wywołać rumieniec na twarzy, zarumienić się, zaczerwienić się, zawstydzić.
Agata Życzkowska

Puenta należy do kobiet.
Wojciech Grudziński

 

Koncepcja / reżyseria / dramaturgia: Agata Życzkowska
Choreografia: Wojciech Grudziński
Współpraca choreograficzna: Magdalena Przybysz
Wykonanie: Wojciech Grudziński / Katarzyna Kafel / Agata Życzkowska
Grafika: Maciej Bychowski

 

Bilety: 10 zł

 

BIOGRAMY ARTYSTÓW:

 

Agata Życzkowska – aktorka, performerka, reżyserka, dramaturżka, producentka. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2001). Od początku związana z teatrem fizycznym, m.in. brała udział w projektach Eugenio Barby i Odin Teatret (Dania). Grała w wielu spektaklach współpracując m.in. z takimi choreografami i reżyserami jak Jérôme Bel (polska wersja The Show Must Go On), Anna de Manincor/ZimmerFrei, Thomas Harzem, Iwona Kempa, Paweł Paszta. Otrzymała nagrodę im. H. Konieczki dla Najlepszego Młodego Aktora w sezonie 2002/2003 oraz nagrodę za rolę Venticelli w spektaklu Amadeusz/reż. Waldemar Zawodziński, przy którym była także asystentką reżysera, a także nagrodę zespołową podczas I Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy 2002 za spektakl Rodzina Wampira/reż. Paweł Szkotak (także asystentka reżysera). Była redaktor naczelną pisma społeczno-kulturalnego RAZEM. Świat w naszych oczach (2003-2007). Przez kilka lat współpracowała z Fundacją Ciało/Umysł jako koordynatorka i producentka Festiwalu Ciało/Umysł oraz Warszawskiej Sceny Tańca (2011-2013). Zrealizowała kilka projektów edukacyjno-kulturalnych dla młodzieży we współpracy z Magdaleną Przybysz i Dawidem Żakowskim. Prezeska Fundacji Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ (od 2009) i dyrektorka Centrum Sztuki Tańca w Warszawie (od 2017). Jest założycielką Teatru HOTELOKO movement makers (2011), gdzie zrealizowała jako producentka, aktorka i reżyserka kilkanaście spektakli, m.in. wyreżyserowała cztery spektakle we współpracy z Magdaleną Przybysz: frau / mujer / femme (2016), #moiprzyjacieletancza (2016), Absolutely Fabulous Dancers (2017), INSTA SHOW (2018) oraz spektakl dla dzieci i młodzieży pt. DARKLENA (2018) we współpracy z Wojciechem Grudzińskim. 

 

Wojciech Grudziński – niezależny tancerz i choreograf, absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia Romana Turczynowicza w Warszawie oraz wydziału tańca współczesnego Codarts – Rotterdam Dance Academy w Holandii. Obecnie realizuje program magisterski w Instytucie Międzywydziałowych Nauk Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie edukacji tanecznej brał udział w spektaklach wielu choreografów, jak Itamar Serussi, Hans van Manen, Ed Wubbe oraz Jiří Kylián. W 2013 roku autorska choreografia Fresh Flash została wyselekcjonowane przez dyrekcję Uniwersytetu Codarts do prezentacji w Korzo Theater i De Gouvernestraat w Holandii. W latach 2014-2015 współpracował z zespołem St. Jens Van Daele Dance Company, biorąc odział w dwóch produkcjach Spring Tide About Lucien. W sierpniu 2015 roku dołączył do zespołu CoisCéim Dance Theatre w Irlandii. We wrześniu 2016 roku zaprezentował w ramach Sceny Tańca Studio autorski spektakl we własnej choreografii i wykonaniu pt. SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny. Stypendysta holenderskich programów Schuurman Schimmel – van Outeren Stichting (2012/2013) oraz Sichting Btekker – La Bastide (2013). W latach 2014-2015 współpracował z zespołem St. Jens Van Daele Dance Company, biorąc odział w dwóch produkcjach Spring Tide i About Lucien. W sierpniu 2015 roku dołączył do zespołu CoisCéim Dance Theatre w Irlandii. We wrześniu 2016 roku zaprezentował w ramach Sceny Tańca Studio autorski spektakl we własnej choreografii i wykonaniu SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny, prezentowany także na Mandala Performance Festival we Wrocławiu. Obecnie wraz z Magdaleną Przybysz i Agatą Życzkowską współtworzy HOTELOKO movement makers, z którymi zrealizował performans #moiprzyjacieletancza (2016).

 

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

 

 

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM oraz Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Partner projektu CST: Dom Kultury Kadr

 

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, teatrdlawas, TANIEC, teatralia.com.pl, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close