Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza w poniedziałek 10 września o godz. 19.00 do Domu Kultury Kadr (ul. Gintrowskiego 32) na premierę spektaklu Insta Show, realizowanego w ramach Programu Koprodukcje CST 2018 przez kolektyw HOTELOKO movement makers. Spektakl to kolejny projekt choreografki Magdaleny Przybysz we współpracy z reżyserką Agatą Życzkowską założycielką HOTELOKO movement makers. W przedstawieniu bierze udział młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym: młodzi, zdolni tancerze i performerzy w wieku 13-16 lat, wybrani do projektu w drodze castingu. Instagram jest pretekstem do opowiedzenia o młodym pokoleniu poprzez ruch i storytelling.

 

Twórczynie projektu zachęcają młodych performerów do tego, aby swoim głosem opowiedzieli o tożsamości nastolatków. Punktem wyjścia do rozmów i poszukiwań materiału ruchowego jest temat treści zamieszczanych przez młodzież na jednym z internetowych narzędzi społecznościowych, Instagramie – niezwykle popularnym medium wśród młodego pokolenia. To, co jest esencją tego projektu, to fakt, że Magdalena Przybysz i Agata Życzkowska realizują performans dla młodzieży i dorosłych, w którym pragną oddać wypowiedź młodym performerom. W ten sposób chcą wydobyć autentyczność i artystyczną szczerość przekazu.

 

Premiera realizowana jest w ramach Programu Koprodukcji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie we współpracy z HOTELOKO movement makers, Fundacją Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ i Promem Kultury Saska Kępa, gdzie w lipcu 2018 roku odbył się pokaz work in progress.

 

Magdalena Przybysz – choreografka, performerka, tancerka. Jest jedną z bohaterek książek o tańcu Anny Królicy Pokolenie solo oraz Witolda Mrozka Nowy taniec. Stypendystka Ministra Kultury 2013 w dziedzinie taniec, stypendystka Solo Projekt 2009 Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk, absolwentka Psychologii Stosowanej UJ w Krakowie. Rozpoczęła swoją taneczną drogę artystyczną w 2003 roku w Krakowie w Eksperymentalnym Studio Tańca (EST) Iwony Olszowskiej. Jej prace powstają często jako kooperacja z artystami innych dziedzin i pokazywane są podczas ważnych wydarzeń kulturalnych takich jak Festiwal Malta (Przesilenie letnie), CSW w Warszawie, Łodzi, Toruniu w ramach programu Scena dla Tańca z ramienia Instytutu Muzyki i Tańca (Strange Lóóp) w CSW w Warszawie, podczas Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu (Wytnij-wklej), Cricoteca w Krakowie (Dancing for the Birds, They watching Us), na Festiwalu UNITHEA we Frankfurcie czy Tanztage w Berlinie (Mój Poland Drive). Regularnie współpracuje z Teatrem HOTELOKO movement makers przy projektach artystyczno-społecznych i performansach łączących wiele dziedzin sztuki. Obecnie pogłębia swój warsztat biorąc udział w specjalistycznym kursie edukacji somatycznej Body Mind Centering, podczas której eksploruje zagadnienia anatomii, biofizjologii oraz przekłada tę wiedzę na język współczesnej choreografii.

 

Agata Życzkowska – aktorka, performerka, reżyserka, dramaturżka, producentka. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2001). Od początku związana z teatrem fizycznym, m.in. brała udział w projektach Eugenio Barby i Odin Teatret. Grała w wielu spektaklach współpracując m.in. z takimi choreografami i reżyserami jak Jérôme Bel, Anna de Manincor/ZimmerFrei, Thomas Harzem, Paweł Szkotak, Iwona Kempa, Paweł Paszta. Przez kilka lat współpracowała z Fundacją Ciało/Umysł jako koordynatorka i producentka Festiwalu Ciało/Umysł oraz Warszawskiej Sceny Tańca. Była także Redaktor Naczelną pisma społeczno-kulturalnego RAZEM. Świat w naszych oczach. Dyrektorka Centrum Sztuki Tańca w Warszawie i prezeska Fundacji Rozwoju Teatru NOWA FALA. Jest założycielką Teatru HOTELOKO movement makers (2011), gdzie zrealizowała jako producentka, aktorka i reżyserka kilkanaście spektakli, m.in. wyreżyserowała trzy spektakle we współpracy z choreografką i tancerką Magdaleną Przybysz: frau / mujer / femme, #moiprzyjacieletancza, Absolutely Fabulous Dancers oraz spektakl dla dzieci i młodzieży pt. DARKLENA we współpracy z choreografem i tancerzem Wojciechem Grudzińskim.

 

www.fundacjarozwojuteatru.pl

 

Koncepcja i choreografia: Magdalena Przybysz

Reżyseria i dramaturgia: Agata Życzkowska

Reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński

Wykonanie: Zuzanna Gałka, Kseniia Gluskina, Jakub Hardecki, Oliwier Kasica, Malwina Polańska, Hanna Snochowska, Karina Szutko

Koprodukcja: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers / PROM Kultury Saska Kępa

Partnerzy: Dom Kultury Kadr / Fundacja Artystyczna PERFORM

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

 

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM oraz Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

 

 

Bilety: 10 zł 

 

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:
www.centrumsztukitanca.eu
http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/
Facebookwww.facebook.com/cstwarszawa
Instagramhttps://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/
Twitterhttps://twitter.com/CSTwWarszawie

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

 Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC.

 

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie:

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close