Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 12 sierpnia o godzinie 17.00 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza do Domu Kultury Kadr (ul. Gintrowskiego 32, sala nr 307, 3. piętro)  na otwarty pokaz pracy warsztatowej, zrealizowany przez profesjonalnych tancerzy, którzy przez dwa dni szkolić się będą pod okiem Josepha Tmima. Po pokazie odbędzie się rozmowa z uczestnikami i widzami. Joseph Tmim uczy klarowności i skuteczności w wyrażaniu przekazu tanecznego. Praca będzie bazowała na wysokich technicznych umiejętnościach tancerzy, gdzie poszukiwana będzie precyzja i fizykalność ruchu, która tworzy i rozwija animalistyczny ruch tancerza. Josepha Tmima interesuje zestawienie wysokiego, ekstremalnego poziomu animalistycznej energii z najczystszą i uczciwą miękkością oraz harmonią, którą można osiągnąć w momencie wyczerpania.

 

Joseph Tmimurodzony i wykształcony w Izraelu. Przez 5 lat był solistą i choreografem Batsheva Dance Company, z którą odbył trasy po całym świecie. Tańczył w Teatrze Bremer oraz w Teatrze Tańca Bochumer jako solista. Od 1987 roku pracuje jako choreograf i nauczyciel tańca, głównie w Berlinie. Występował w Europie i poza nią, uzyskując międzynarodowe nagrody za swoje dzieła. Od 1988 do 1993 roku był wicedyrektorem Dance Berlin. Od 1993 roku prowadzi własny zespół Tolada Dance Company. Jego pierwsza produkcja Le vent odniosła międzynarodowy sukces. Był choreografem i nauczycielem Muza Dance Company, Kibbutz Dance Company, Sasha Waltz & Guests, nauczycielem na Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie. Dzisiaj szkoli na uczelniach europejskich, w tym w Budapeszcie i tworzy choreografie dla wielu akademii tańca, zespołów, wykłada na seminariach w Izraelu i za granicą.

 

WSTĘP WOLNY

 

Kuratorka: Maja Katarzyna Molska, Warsaw Dance Department/Fundacja Movementum

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr (miniaturka)

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

 

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

 

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

 http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

 

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

 

Warsztat organizowany w ramach Programu Warsztatów w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie finansowanego przez m.st. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close