Wersja do druku

Udostępnij

13 czerwca o godz. 19.00 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie (z siedzibą w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12) zaprasza na wieczór tańca, podczas którego odbędzie się polska premiera Fashion Pink Mama Theatre. Spektakl będzie prezentowany w ramach V Warszawskich Dni Różnorodności.

 

Uwaga, spektakl zawiera sceny nagości!

 

O spektaklu:

 

Clothes make the man – moda, podobnie jak religia i sztuka, towarzyszy ludzkości od zawsze i spełnia w życiu jednostki, ale też zbiorowości rozmaite cele, od celu praktycznego, przez cel obyczajowy (etyczny), cel ozdobny, cel seksualny, aż do celu reprezentacyjnego.

 

Spektakl teatru tańca Fashion jest próbą analizy wszystkich tych aspektów mody jako kultury i zestawienia jej z nagością jako czystą naturą. Nagością, która od zawsze traktowana jest jako grzeszna i uznawana przez wielu za temat tabu, a jej odwieczne zakrywanie stało się obsesją i jest darzone szczególnym kultem. Dychotomia kultury i natury jest dla twórców Fashion również pretekstem do rozmowy o machinie, jaką stał się przemysł modowy.

 

Bohaterów Fashion spotykamy w tajemniczym miejscu, które przypomina dom mody, lecz mogłoby być także fabryką, laboratorium, szpitalem czy obozem pracy, w którym pod wodzą Krawca-dyktatora mody, niczym bezwolne manekiny, każda z postaci próbuje zachować własną godność, odnaleźć własne człowieczeństwo i wolność. W spektaklu zostanie użyta specjalnie skomponowana muzyka.

Pomysł, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki
Choreografia: Sławek Bendrat
Dramaturgia: Dominik Krawiecki
Produkcja muzyczna: Valentin Markus Oppermann
Wideo: Patrycja Płanik
Kierownik techniczny: Jonas Weber
Kierowniczka produkcji: Angelika Rohrer
Obsada: Sławek Bendrat, Mark Christoph Klee, Dominik Krawiecki, Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach, Marek Wieczorek
Produkcja: Dampfzentrale Bern

Partnerzy: Prohelvetia, Miasto Bern, Kanton Bern

Czas trwania: 110 min

 

Bilety: 20 zł

https://bilety.mik.waw.pl/event/sector/id/231342

 

Po spektaklu spotkanie prowadzi Hanna Raszewska-Kursa.

 

 

Sławek Bendrat

Tancerz, choreograf, wrocławianin. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, studiował na wydziale pedagogiki baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez wiele lat był związany jako tancerz z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu, pod kierunkiem Ewy Wycichowskiej, następnie pracował w Luzerner Theater w Szwajcarii jako tancerz i choreograf. Kolejne dwa lata spędził w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille), kierowanego przez Frederica Flamanda. W 2010 roku otrzymał nagrodę na Baltic Movement Contest za solo Pinku Chirashi. Jest jednym z założycieli teatru tańca Pink Mama Theatre, w którym sprawuje funkcję dyrektora artystycznego oraz choreografa wszystkich spektakli teatru.

 

Dominik Krawiecki

Aktor, reżyser, wrocławianin. Był studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (wydział aktorski) w Krakowie, filia we Wrocławiu, z której został wyrzucony, oraz wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez kilka lat ściśle związany z życiem teatralnym Wrocławia. Założyciel i przez dwa lata dyrektor Teatru Zakład Krawiecki. Aktor Teatru Zielona Latarnia pod kierownictwem Ireny Rzeszowskiej. Prowadził liczne imprezy teatralne (m.in. WROSTJA). Po wyjeździe z Polski osiedlił się w Lucernie w Szwajcarii i przez trzy lata był na stałe związany z Luzerner Theater. Jest współzałożycielem Pink Mama Theatre, w którym pełni funkcję dyrektora naczelnego i reżysera wszystkich spektakli teatru.

www.pinkmamatheatre.com

 

Fashion miało premierę 18 stycznia bieżącego roku, w Dampfzentrale w szwajcarskim Bernie i, zgodnie z obietnicą zespołu, rozpoczyna tour po Polsce. Będzie go można zobaczyć na zakończenie XI Gdańskiego Festiwalu Tańca (16 czerwca) oraz na Mandala Performance Festival 2019 we Wrocławiu (21 czerwca). 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close