Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Centrum Sztuki  Tańca w Warszawie 2017-2019 w poniedziałek 27 listopada 2017 w Domu Kultury Kadr w cyklu Oko cyklonu odbędzie się prezentacja dwóch spektakli. O godz. 18.00 pokaz You have your voice Izabeli Chlewińskiej, które jest wynikiem jest wynikiem kilkuletnich poszukiwań wydobywania głosu z ciała, jako elementu praktyki ruchowej. To praca solowa rozpisana na ciało, głos i przestrzeń – laboratorium przetworzenia jakości tego, co widzimy i słyszymy Natomiast o godz.19.30 grupa HOTEOKO movement makers pokaże przedstawienie frau/mujer/femme. Jest to spektakl o charakterze tożsamościowo-społecznym w koncepcji Agaty Życzkowskiej i choreografii Magdaleny Przybysz, w nowej konfiguracji HOTELOKO movement makers z Katarzyną Kafel i Rafałem Urbackim. Po każdej prezentacji odbędzie się rozmowa artystów z widzami (prowadzenie: Mateusz Szymanówka).

 

O spektaklach:


Izabela Chlewińska: You have your voice

 W centrum elektronicznych i akustycznych odbiorników, kamer pogłosowych, mikrofonów, samplerów toczy się wypowiedź potencjalnego obywatela, który zabiera głos w ważnej dla siebie sprawie. W celu wydobycia z siebie głosu przybiera on właściwe pozycje ciała, nadając mu odpowiednią do dźwięku formę. Z czasem zaczyna używać nie tylko ciała, ale i otaczającej go technologii, osiągając coraz śmielsze efekty swoich poszukiwań.

 

choreografia i wykonanie: Izabela Chlewińska

technologia : Tomek Bergmann

wsparcie: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

trailer: https://vimeo.com/157060528

 

 

Agata Życzkowska/Magdalena Przybysz/HOTELOKO movement makers: frau/mujer/femme

 

Jak masz na imię?

Jakie są Twoje korzenie?

Gdzie się urodziłaś/eś?

Jakie miałaś/eś najpiękniejsze przeżycie związane z kobiecością/męskością?

Co dla Ciebie oznacza być kobietą/mężczyzną?

Ile widzisz w sobie swojej matki/ojca?

 

Performans o kobiecości, nie-tylko dla kobiet, którego głównym tematem jest tożsamość związana z byciem kobietą lub byciem meżczyzną. Na ile jest to ograniczające, a na ile wyzwalające? Jakie są dobre i złe strony bycia kobietą/mężczyzną w dzisiejszych czasach w Warszawie, w Polsce, w Europie? I jak możemy to zmieniać, transformować, rozwijać? Pytania, które stawiają artystki i artyści są czasem trudne, czasem bardzo proste. Łączy je szczerość wypowiedzi artystycznej i dążenie do prawdy.

 

koncepcja/dramaturgia/wideo: Agata Życzkowska

choreografia: Magdalena Przybysz

performerzy: Katarzyna Kafel, Magdalena Przybysz, Rafał Urbacki, Agata Życzkowska

produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=nk6cIDcJgJ4&t=7s

 

 

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na spotkanie artystów z widzami.

Spotkanie poprowadzi Mateusz Szymanówka.

 

Bilety 10 zł / dostępne w Domu Kultury Kadr i na stronie internetowej: http://www.dkkadr.waw.pl/

 

***

 

Centrum Sztuki  Tańca w Warszawie 2017-2019 to inicjatywa 18 warszawskich organizacji pozarządowych, skupiających ponad 70 artystów i artystek, którzy przez 3 lata będą prezentowali swoją twórczość w ramach jednego miejsca. Dyrektorkami CST będą Paulina Święcańska (Fundacja Artystyczna PERFORM) i Agata Życzkowska (Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’). W ramach programu prezentacji, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, będzie przedstawiać szerokie spektrum tańca współczesnego. W 2017 roku spektakle będą się odbywały w każdy poniedziałek od września do grudnia. W kolejnych latach program będzie rozbudowywany o inne działania, takie jak edukacja, animacje, teoria i krytyka tańca.

 

Program w 2017 roku podzielony jest na dwa cykle: Morze możliwości oraz Oko cyklonu.

 

Oko cyklonu

Centrum burzliwych wydarzeń. Centrum ważnych spraw. Centrum czasem niebezpieczne, szokujące, zadziwiające. Spektakle prezentowane przez artystów w tym cyklu podejmują ważne tematy na bardzo różne sposoby. Artyści używają improwizacji, budują napięcie z mikroruchów, korzystają z narzędzi performatywnych, łączą różne style taneczne, różne dziedziny sztuki: taniec/teatr/film/muzyka/art – korzystają z wideo, budują instalacje lub działają na pustej przestrzeni. Jedno łączy spektakle tych artystów: są jak oko cyklonu – podejmują wątki ważne, burzliwe, czasem niebezpieczne, ekstremalne, choć bardzo bliskie każdemu.

 

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

 

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

 

Patronat medialny: taniecPOLSKA.pl, e-teatr, TVP Kultura, RDC, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR

 

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

 

 

 Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Program na kolejne miesiące oraz więcej informacji dostępne na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

www.facebook.com/cstwarszawa

http://www.dkkadr.waw.pl/

 

 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2017-2019 (miniaturka)Dom Kultury Kadr (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close