Wersja do druku

Udostępnij

Od stycznia 2019 roku projekt Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2017-2019 wraca do Mazowieckiego Instytutu Kultury, gdzie realizowana była pilotażowa odsłona projektu w 2016 roku. Od września 2017 do końca 2018 roku program CST prezentowany był w Domu Kultury KADR.

 

Jak podkreśla Agata Życzkowska, Dyrektorka Centrum Sztuki Tańca w Warszawie – CST od początku związane było z Mazowieckim Instytutem Kultury, gdzie z sukcesem realizowana była pilotażowa wersja projektu. Ze względu na renowację i remont zabytkowego budynku przy ul. Elektoralnej 12, we wrześniu 2017 roku nowym miejscem dla tańca w Warszawie stały się nowoczesne wnętrza Domu Kultury KADR. Remont w Mazowieckim Instytucie Kultury zakończył się. Dziękując DK KADR za wspólne 16 miesięcy, od nowego roku wracamy do odrestaurowanych i powiększonych wnętrz w centrum miasta.

 

Paulina Święcańska, druga Dyrektorka CST w Warszawie dodaje  Z radością i wdzięcznością podkreślamy, że dzięki możliwości współpracy z DK KADR, przychylności i warunkom na najwyższym poziomie, w latach 2017-2018 w CST w DK KADR mogło zaprezentować się w sumie ponad 170 artystów, teoretyków, pedagogów i debiutantów w dziedzinie tańca z Warszawy, Polski i zagranicy, w tym ponad 70 twórców z Warszawy współdziałających w ramach projektu CST.

 

Start projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zbiegł się z początkiem funkcjonowania nowej siedziby Domu Kultury KADR  zauważa Zbigniew Darda, Dyrektor DK KADR. Jestem przekonany, że działalność CST i Domu Kultury KADR stworzyła warunki do swobodnego eksperymentowania w szeroko rozumianej kulturze. Stała się przykładem partnerstwa wielu organizacji wokół ważnej idei. Była wsparciem autorskiej koncepcji edukacji w kulturze i poprzez kulturę, która jest misją KADRu. Cieszę się bardzo, że  przez 16 miesięcy mogliśmy przyczyniać się do rozwoju tak ważnego projektu. Trzymam kciuki za jego dalszy, owocny rozwój.

 

Centrum Sztuki Tańca to ludzie i spotkania ze sztuką tańca w rożnych odsłonach. Projekt ma charakter oddolny i powstał z inicjatywy organizacji pozarządowych współpracujących w ramach Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Tańca przy Biurze Kultury m.st. Warszawy. Były to fundacje, stowarzyszenia, kolektywy taneczne i artyści niezależni, którzy zajmują się twórczością w obszarze tańca współczesnego, performansu i sztuk pokrewnych. A obecnie także niezależni krytycy, artyści wizualni, managerowie i animatorzy kultury oraz instytucje zajmujące się upowszechnianiem sztuki w Warszawie. Projekt prowadzą dwie organizacje: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ i Fundacja Artystyczna PERFORM. Projektem zarządzają dwie dyrektorki CST, Agata Życzkowska oraz Paulina Święcańska. Dotacja miasta stołecznego Warszawy została przyznana na lata 2017-2019. Biuro Kultury już od wielu lat wspiera rozwój sceny tańca w stolicy. Obecna edycja CST jest kontynuacją projektu pilotażowego z 2016 roku.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close