Wersja do druku

Udostępnij

Nowy Program Kino Tańca, realizowany w ramach Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, to regularne prezentacje filmów związanych z tańcem. Podczas sześciu wieczorów od kwietnia do grudnia 2018 zaprezentowane zostaną m.in. filmy dokumentalne o tematyce tanecznej, filmy tańca/videodance, rejestracje spektakli teatrów tańca, spektakle nowej choreografii, produkcje [screendance] nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Kuratorki Programu Kino Tańca 2018 to Aleksandra Osowicz i Regina Lissowska-Postaremczak, które oprócz ciekawych propozycji programowych przygotowały także spotkania z twórcami i ekspertami, warsztaty i konkursy w dziedzinie tańca i filmu.

 

Program Aleksandry Osowicz Ciało mówi to warsztaty łamiące dotychczasowe stereotypy w myśleniu o tym, czym jest taniec oraz filmy, w których kino tańca łączy się z gatunkiem dokumentalnym. Codzienna rzeczywistość i kamera obserwacyjna płynnie przenikają  się z poezją ruchu.

 

W kwietniu (11 kwietnia godz. 19.00) poznamy historię Bobbi Jene, która po trwającej ponad dekadę udanej karierze w Batsheva Dance Company postanowiła wrócić do USA i zawalczyć o własną niezależność artystyczną. Film Bobi Jene to historia miłosna obrazująca dylematy i nieuchronne konsekwencje ambicji oraz kobiecą walkę o niepodległość.

Oglądanie „Bobbi Jane” – może okazać się dla publiczności głęboko oczyszczającym przeżyciem.

Matt Fagerholm, ROGERBERET.COM

 

 

Wybrane festiwale i nagrody: Tribeca Film Festival, Melbourne International Film Festival, Helsinki International Film Festival, Reykjavik International Film Festival, Budapest International Documentary Festival, London Film Festival.

 

 

Bobbi Jene, reż. Elwira Lind, 2017, DK, Szwecja, 95’

Wstęp wolny.

 

Kwietniowa odsłona programu Kino Tańca pt. Ciało mówi to również warsztat Rzuć okiem prowadzony przez Annę Nowicką (15 kwietnia w godz. 15.00-18.00). Warsztat jest propozycją przyjrzenia się, w jaki sposób można wykorzystać narzędzia filmowe w pracy choreograficznej.

Więcej informacji

 

Kuratorka programu kwiecień-czerwiec 2018: Aleksandra Osowicz

Producentka: Marynia Fekecz 

 

***

 

 

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

 Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

 

 

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

 Dom Kultury Kadr (miniaturka)

 

 

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close