Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu {Project Room} Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza w dniach 30 sierpnia-7 października na wystawę Ani Nowak Czy można umrzeć na złamane serce?.  W swoim projekcie autorka poddaje refleksji skomplikowaną relację ciała, psychiki i środowiska. Artystkę interesuje choroba jako stan, w którym nieustannie negocjowana jest granica między normą i patologią, a sama tożsamość pacjentek ulega zapaleniu. Kluczowa jest tutaj rola języka używanego do opisu horroru ciała. Nowak bada także związek choroby i czasu. Na projekt Ani Nowak składa się wideoperformans zrealizowany w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie oraz performans, który zaprezentowany zostanie w Project Roomie 1 września o godz. 19.00. Wernisaż wystawy zaplanowano natomiast w piątek 30 sierpnia o godz. 19.00.

 

Wystawa Czy można umrzeć na złamane serce? jest czwartą tegoroczną odsłoną Project Roomu. W ramach tego cyklu w U–jazdowskim prezentowana jest twórczość polskich artystów młodego pokolenia. Wszystkie wystawy są przygotowywane specjalnie dla tej przestrzeni i mają charakter premierowy. W tym roku zaprezentowano już projekty Grzegorza Stefańskiego, Marii Toboły i Weroniki Gęsickiej. Teraz pokazywana będzie wystawa Ani Nowak, a do końca roku zostaną jeszcze zaprezentowane projekty Karoliny Mełnickiej i Karoliny Babińskiej. Spośród wszystkich tegorocznych projektów międzynarodowe jury wybierze dwie najlepsze wystawy i nagrodzi je I Nagrodą w wysokości 20.000 zł i II Nagrodą – 10.000 zł. Laureatów poznamy w styczniu 2019 roku.

 

Ania Nowak pracuje w obszarze szeroko rozumianej choreografii. Tworzy solowe i kolektywne prace badające napięcia języka oraz niedopowiedzenia i przeobrażenia ciała. Prowadzi research dotyczący miłości jako strategii generowania wiedzy (http://technologiesoflove.tumblr.com), w którego ramach bada ekonomie afektywne, niestabilne struktury troski oraz podejmuje próbę redefiniowania zmysłowości. Jej prace prezentowane były m.in. w Sophiensaele i Akademie der Künste w Berlinie, Nowym Teatrze, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Art Stations Foundation w Poznaniu, National Center of Dance w Bukareszcie i Arts Santa Mònica w Barcelonie. Ukończyła studia choreograficzne w HZT Berlin. Mieszka i pracuje w Berlinie.

 

Kurator: Mateusz Szymanówka

 

Organizator:

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

 

 

 

Instytucja finansowana przez:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

 

Partnerzy medialni:

TOK FM, „Gazeta Wyborcza”, Wyborcza.pl Warszawa, „Co Jest Grane 24”, AMS, „K Mag”, „Aktivist”, „Notes Na 6. Tygodni”

 

 

Więcej informacjihttp://u-jazdowski.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close