Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza do udziału w wydarzeniach przygotowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Poniżej przedstawiamy program obchodów, który został podzielony na działania artystyczne oraz środowiskowe:

29 kwietnia

13.30 | Ogólnopolska konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca online

Do rozmowy zaproszono przedstawicieli wiodących ośrodków tanecznych w Polsce, którzy będą poruszali tematy związane z obecną sytuacją środowiska, wpływem pandemii na działania artystyczne oraz przyjętymi strategiami. W ostatniej części została zaplanowana otwarta dyskusja z publicznością, w której każdy będzie mógł zabrać głos lub zadać pytanie.

 

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM.

Udział jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.
Aplikacje można przesyłać na adres: biuro.ctit@gmail.com

30 kwietnia

17.00-17.30 | Akcja performatywna
18.00-19.15 | Warsztat

Artystyczną część obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. W programie zaprezentowany zostanie pomysł wybrany spośród prezentacji przesłanych w ramach naboru do akcji BURZA MÓZGÓW. Swoje działanie przeprowadzą Hanna Jurczak, Maria Bijak, Tomasz Kowalski i Katarzyna Tekielska. Działania kolektywu są podzielone na dwie części – performatywną i warsztatową.

 

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy: biuro.ctit@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona. Termin nadsyłania zgłoszeń: środa, 29 kwietnia do końca dnia

PoszerzaMY to krótki spektakl w formie live, w którym bierze udział trójka tancerzy i muzyk. Wydarzenie odbywa się w domach twórców i oparte jest na strukturze improwizacyjnej. Projekt opiera się na idei poszerzania, eksploracji, badania poczucia przestrzeni w sytuacji, kiedy jest ona ograniczona. Czy możemy przekroczyć próg mieszkania, nie wychodząc z niego? Jak możemy powiększyć obecnie swoją życiową przestrzeń? Za pomocą platformy internetowej autorzy podzielą się swoją próbą odnalezienia tej dodatkowej przestrzeni w ciele, ruchu, obrazie oraz poprzez uzyskiwanie poczucia połączenia z innymi mimo fizycznego oddzielenia.

Warsztaty odnoszą się bezpośrednio do performansu, towarzyszyć im będzie również muzyka na żywo. Po rozgrzewce ruchowej i wprowadzeniu odbędzie się część, podczas której uczestnicy będą wraz z prowadzącą wykonywali określone zadania, badali tematy (konkretne zadania będą nawiązywały do tych, które poruszaliśmy cieleśnie w performansie) metodą eksploracji ruchowej, improwizacji. Warsztat zakończy się refleksją związaną z obecna sytuacją, tematem przestrzeni, wymianą myśli, spostrzeżeń, odczuć.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/541540213224807/

1 maja

15.00 | Prezentacja programu Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
18.00 | Gala ogłoszenia wyników pilotażowej edycji KONKURSU CHOREOGRAFICZNEGO w SIECI. Galę poprowadzi Para numer 1: Katarzyna Gorczyca i Oskar Malinowski.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. 

 

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie_logo (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close