Wersja do druku

Udostępnij

16 września o godz. 19.00 w Służewskim Domu Kultury odbędzie się premiera Symetrii w choreografii Michała Przybyły, do muzyki Michała Strugarka. Wystąpią Daniela Komędera-Miśkiewicz i Dominik Więcek. Spektakl powstał w ramach programu StartUp – SCENA DLA MŁODYCH 2020, realizowanego przez Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, przy wsparciu medialnym portalu taniecPOLSKA.pl. Drugi pokaz zaplanowany jest na 17 września, godz. 19.00 w tym samym miejscu.

 

Przypominamy również, że choreograf  Symetrii na naszym portalu realizuje autorski cykl rozmów z artystami tańca zatytułowany Ciało doskonałe.

 

O spektaklu:

Symetria to rozpad i powielenie.
Dramat wrażliwości skóry.
I twarzy. I słowa.
Symetria to ciało w stanie spoczynku.
Wyobcowanie ciała i docieranie do siebie.
Symetria to reakcja automatyczna i impulsywna.
Symetria to fascynacja.
Albo niezrozumienie. Albo pragnienie.
Symetria to stanowczość.
Albo zalotność.
To poszukiwanie prawdy i wspólna rzeczywistość.
Symetria to wizja. Nasza i wasza.
To podobieństwa i różnice.
To interaktywność odbioru znaczeń i tematu.
Symetria to lustrzane odbicie.
Symetria to iluzja.

Choreografia: Michał Przybyła
Kreacja i wykonanie: Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominik Więcek
Muzyka: Michał Strugarek

Bilety w cenie 25 zł:
16 września: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/michal-przybyla-symetria,13785?eventId=188143

17 września: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/michal-przybyla-symetria,13785?eventId=188144

Michał Przybyła jest absolwentem studiów licencjackich na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w zakresie tańca i choreografii. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Media Interaktywne i Widowiska. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ukończył program MASA organizowany przez Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu oraz staż w KCDC. Był choreografem i reżyserem spektaklu MOVE do mnie w Łodzi, który stworzył wraz z grupą Urban Movement w 2016 roku. W 2018 roku rozpoczął projekt Inicjatywa żywa skierowany do tancerzy i osób z niepełnosprawnościami fizycznymi, który przeprowadził w Pawilonie w Poznaniu oraz był choreografem spektaklu teatralnego Ausgang w reżyserii Mirka Kaczmarka w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Wraz z Dominikiem Więcekiem założył nieformalny kolektyw twórczy Direct Message Collective i stworzył spektakl Bromance (koncepcja, reżyseria, choreografia i wykonanie) w ramach rezydencji „Nowa Generacja” organizowanej przez Scenę Roboczą w Poznaniu, który został laureatem II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF” i zdobył wyróżnienie podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2019. Stworzyli również spektakl/instalację ANIMALIA w ramach programu Pawilon Otwarty w Poznaniu. W latach 2016-2020 był tancerzem w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, z którym brał udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca w Lublinie i Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Szanghaju w Chinach. Współpracował z takimi artystami jak Yoshiko Waki, Rami Be’er, Jo Strømgren, Maciej Kuźmiński, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Aleksandra Dziurosz, Marta Ziółek, Tomasz Bazan. Dwukrotnie uczestniczył w warsztatach Vertigo Masterclass w Izraelu organizowanych przez Vertigo Dance Company, a także wziął udział w Gaga Lab organizowanych przez Batsheva Dance Company w 2018 i 2019 roku. Od 2020 roku prowadzi swój autorski cykl rozmów z artystami sztuki tańca: Ciało doskonałe, które publikowane są na portalu taniecPOLSKA.pl W 2020 roku otrzymał stypendium twórcze Miasta Kraków oraz został rezydentem Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Wraz z Dominikiem Więckiem jest rezydentem TanzFaktur w Köln w Niemczech w ramach programu INKUBATOR 2020. Jest aktualnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2020.

StartUp – SCENA DLA MŁODYCH to program organizowany przez Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, którego celem jest wspieranie młodych artystów zajmujących się tańcem współczesnym. Wybrane w trybie konkursowym projekty otrzymają środki na realizację zgłoszonego spektaklu, wsparcie producenckie oraz konsultacje merytoryczną. W tym roku swoje prace w ramach programu stworzą Michał Przybyła i Alicja Czyczel.

Projekt Centrum Teatru i Tańca w Warszawie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close