Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Artystyczna Perform we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury (ul. Elektoralna 12) zapraszają w piątek 17 października o godz. 19.00 na kolejną prezentację w ramach jesiennego programu Warszawskiej Platformy Tańca 2014 – spektakl Centrum w Ruchu Take what you need, nothing less. Rozmowę towarzyszącą spektaklowi, z udziałem artystów i publiczności, na temat Wspólna przestrzeń jako wyzwanie dla nowego tańca poprowadzi Anna Królica – krytyczka, historyczka i kuratorka tańca.

 

Artyści o spektaklu:

Proponujemy sytuację gdzie muzyka i ruch są równorzędnymi partnerami, pojawiają się łącznie, ale i rozdzielnie. Proponujemy kilka setów improwizacji – „piosenek” o odmiennych energiach, atmosferach. Wszystkie razem stworzą całość – strukturę spektaklu. Ważnym wymiarem naszego działania będzie aspekt wizualny – kolor, będący kolejnym elementem kompozycji.

 

Tworząc wspólny taniec nie szukamy jednolitości. Odmienność, różnorodność perspektyw postrzegamy jako potencjał. Inwestujemy w dostrzeganie i docenianie możliwości, uwagę kierujemy ku zaangażowaniu, skupieniu, słuchaniu, obserwacji i nade wszystko – odważnemu proponowaniu, podejmowaniu decyzji i podążaniu za ich konsekwencjami. Robimy to w otwartej atmosferze dzielenia się chwilą z publicznością.

 

Taniec: Ramona Nagabczyńska, Weronika Pelczyńska, Irad Mazliah, Marysia Stokłosa

Muzyka: Marek Kępa (gitara), Dominik Mokrzewski (perkusja)

 

CENTRUM W RUCHU jest zrzeszeniem choreografów. Jako grupa twórców od roku realizuje cykl improwizacji tańca. Improwizacja jest tu narzędziem badania-pytania w działaniu o to, jak artyści różniący się estetykami, podejściami mogą nie tylko dzielić, ale i współtworzyć wspólną przestrzeń, wzajemnie się prowokować ku odkrywaniu nowych możliwości pracy pomiędzy i ze sobą.

http://centrumwruchu.pl/

 

Wstęp wolny.

 

Obowiązuje rezerwacja wejściówek za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Warszawskiej Platformy Tańca w zakładce „Rezerwacja miejsc”: http://www.warszawskaplatformatanca.pl/rezerwacje,show.html

 

Rezerwacje przyjmowane są do 15 października.

 

Wszystkim prezentacjom WPT towarzyszy konkurs na recenzję – organizatorzy zapraszają do udziału i zachęcamy do przesyłania recenzji ze spektaklu Take what you need, nothing less. Na zwycięzcę czeka nagroda finansowa. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.warszawskaplatformatanca.pl w zakładce „Zasady WPT”.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close