Wersja do druku

Udostępnij

W weekend 23-24 marca artyści Centrum w Ruchu zapraszają do świętowania 6. urodzin projektu podczas Show and Tell.

 

Show and Tell będzie okazją do spotkania się z twórcami. Pozwoli przyjrzeć się ich pracy i praktykom artystycznym. To format, który pomieści pokazy fragmentów prac, rozmowy i prezentacje. Twórcy zaprezentują zarówno fragmenty spektakli, które miały już swoją premierę i z powodzeniem wystawiane są na scenach polskich i europejskich festiwali, jak i pokazy w procesie, skupiające nowe pomysły, związane z obecnie realizowanymi projektami.

 

Centrum w Ruchu tworzą: Izabela Chlewińska, Karolina Kraczkowska, Agnieszka Kryst, Ramona Nagabczyńska-de Barbaro, Aleksandra Osowicz, Weronika Pelczyńska, Renata Piotrowska-Auffret, Magda Ptasznik, Maria Stokłosa, Iza Szostak i Karol Tymiński.

 

Program:

 

Sobota, 23 marca

Godz. 15.00-19.00

 

Show and tell

 

Karol Tymiński  Ogrodniklecture-performance + instalacja

 

Magda Ptasznik Climat fiction (cli-fi)lecture-performance

 

Rozmowy, przerwa kawowa

 

Iza Szostak WannaBe – fragment performansu

 

Ola Osowicz Działania międzygatunkowe – fragment performansu

 

Izabela Chlewińska – lecture-performance na podstawie spektaklu Cisza i pracy w procesie Obserwator

 

Urodzinowy tort

 

Ask and tell, rozmowy z artystami

 

Niedziela, 24 marca

Godz. 12.00-15.00

 

Show and tell

 

Maria Stokłosa Zaproszenie Królowej Wody – fragment performansu

 

Agnieszka Kryst Spirala – praktyka/lecture-performance

 

Karolina Kraczkowska Sci Fi Ceremonials – fragmenty spektaklu

 

Rozmowy, lunch

 

Weronika Pelczyńska Rozgrzewka i krótki taniec – praktyka

 

Ramona Nagabczyńska-de Barbaro O twarzy – fragment performansu w procesie

 

Renata Piotrowska-Auffret Trylogia – rozmowa i praktyka

 

Ask and tell, rozmowy z artystami

 

Tekst kuratorski:

 

Już od sześciu lat artyści zrzeszeni w Centrum w Ruchu swoją twórczością zwiększają widoczność i obecność tańca i sztuk performatywnych w życiu kulturalnym miasta. To miejsce, tworzone i zarządzane przez samych artystów – budowane z potrzeby, pozbawione scentralizowanej władzy, oparte o horyzontalną, demokratyczną strukturę. Centrum w Ruchu było i jest naszą reakcją na zastaną sytuację: na brak ośrodków, w których można rozwijać swoją pracę, tworzyć spektakle, pogłębiać praktyki, prowadzić warsztaty. 6. urodziny Centrum w Ruchu są okazją do refleksji nad nowymi modelami współpracy, alternatywnymi wobec tradycyjnych instytucji. To moment na podsumowanie, jak działanie w kolektywie kształtuje indywidualne ścieżki twórcze.

 

Pomimo różnych zainteresowań i języków artystycznych oraz po to, by prowokować zmiany, zdecydowaliśmy się trzymać razem. Zrzeszeni w Centrum w Ruchu na co dzień dzielimy między sobą przestrzeń do pracy w Wawrze, udostępniamy salę na rezydencje oraz regularnie zapraszamy publiczność na pokazy work in progress. Powstają tu spektakle, zmieniające współczesną polską choreografię.

 

Show and Tell to praktyka pokazywania widzom obiektu i mówienia o nim. Show and Tell, na który Państwa zaprosimy, będzie pierwszym od momentu powstania Centrum w Ruchu, spotkaniem jedenastu twórców i ich języków twórczych. Pozwoli przyjrzeć się naszej pracy i praktykom choreograficznym. To format, który pomieści pokazy dwudziestominutowych fragmentów prac, rozmowy i prezentacje.

 

cały tekst kuratorski do pobrania tutaj.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close