Wersja do druku

Udostępnij

22 listopada rozpoczyna się najdalsza i najbardziej egzotyczna podróż zagraniczna Polskiego Teatru Tańca w  tym roku. Zespół wyrusza na tournée do Chin, podczas którego zagra 6 spektakli, wędrując z północy na południe najludniejszego państwa świata. Jest to najdłuższe tournée w Azji w dotychczasowej historii Polskiego Teatru Tańca – spektakle Żniwa, Niech żywi grzebią umarłych oraz Gorycz zaprezentowane zostaną w chińskich ośrodkach teatralnych: Harbin Opera House, Tianjin Opera House i Poly Theatre w Shenzhen.

 

Partnerzy z Harbin, Tianjin i Shenzhen zaprosili do współpracy Polski Teatr Tańca, aby zaprezentować chińskiej publiczności jeszcze pełniejszy obraz polskiego teatru. Z ośrodkami w Tianjin i Harbin współpracowali już m. in. Krystian Lupa (koprodukcja spektakli Wycinka oraz Plac Bohaterów z Tianjin Grand Theatre) oraz Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Jan Klata i Paweł Passini.

 

Tianjin Grand Theatre to organizator od lat z sukcesami współpracujący z Ambasadą Polską w Pekinie. Harbin Opera House jest nowym centrum kulturalnym, w którym propozycja artystyczna Polskiego Teatru Tańca spotyka się z zainteresowaniem lokalnego środowiska, mającego ambicje budować ważny ośrodek teatru tańca i tańca współczesnego w Chinach. Ośrodek ten otrzymał w 2016 nagrodę ArchDaily „2016 Building of the Year Award” i jest jedynym budynkiem w Chinach, który został uhonorowany nagrodą za architekturę w tym roku. Na zewnątrz budynku zaprojektowano oryginalne rozwiązanie architektoniczne tzw. 4  „tańczące wstążki”.

 

Shenzhen Poly Theatre to jedna ze scen służących prezentacji teatru w „młodym”, stawiającym na rozwój sektora kreatywnego mieście Shenzhen – mieście partnerskim Poznania, które wyraziło chęć współpracy z Polskim Teatrem Tańca przy okazji prezentacji kulturalnej miast partnerskich w ramach szóstej edycji festiwalu International Friendship Cities Culture and Arts Week.

 

Harmonogram prezentacji: 

24 listopada: warsztaty z Polskim Teatrem Tańca w Harbin Opera House

25 listopada godz. 19. 00: Harbin Opera House, Żniwa

26 listopada godz. 19.00: Harbin Opera House, Niech żywi grzebią umarłych

27 listopada. godz. 19.00: Harbin Opera House, Gorycz

28 listopada: warsztaty z Polskim Teatrem Tańca w Tianjin Opera House

29 listopada godz. 19.30: Tianjin Grand Theatre, Niech żywi grzebią umarłych

30 listopada godz. 19.30: Tianjin Grand Theatre, Żniwa

4 grudnia godz. 20.00: Shenzhen w ramach 6th Shenzhen International Friendship Cities Culture and Arts Week Poly Theatre,  Żniwa

 

Tournée Polskiego Teatru Tańca  w Państwie Środka odbywa się w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego pt. „Prezentacja spektakli polskich choreografów i twórców podczas tournée Polskiego Teatru Tańca w Chinach w 2017 roku”, a także przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close