Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi otwiera w ramach nowego kierunku „Musical i choreografia” studia stacjonarne I stopnia w specjalności „Choreografia i techniki tańca”. Nowe 3-letnie studia stacjonarne na Wydziale Wokalno-Aktorskim AM skierowane są do absolwentów szkół baletowych, osób, które ukończyły kursy kwalifikacyjne lub inne szkolenia w zakresie tańca, tancerzy działających w zespołach tanecznych, formacjach i teatrach tańca, a także do wszystkich zainteresowanych i sprawnych fizycznie, którzy chcą zdobyć kwalifikacje zawodowe pierwszego stopnia w zakresie tworzenia choreografii oraz doskonalenia technik tanecznych. Uczelnia dysponuje wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, która od 2007 roku prowadzi w łódzkiej Akademii zajęcia w ramach niestacjonarnych studiów w specjalności „choreografia i techniki tańca”.

Egzaminy wstępne

Egzaminy wstępne na studia stacjonarne choreografia i techniki tańca odbędą się w dniach 23-28 czerwca 2014 roku. Informacje o egzaminach wstępnych (terminy, procedury) dostępne są na stronie internetowej Akademii. Pierwszym etapem rekrutacji jest badanie predyspozycji ruchowych – egzamin kierunkowy, podczas którego kandydaci wykonują ćwiczenia i zadania z zakresu tańca: klasycznego, współczesnego, ludowego oraz z improwizacji. Następnie, w ramach egzaminów podstawowych, odbywa się badanie predyspozycji twórczych i kompozycyjnych pod postacią prezentacji etiudy choreograficznej oraz rozmowa kwalifikacyjna dotycząca ogólnej znajomości wybranego kierunku studiów.

Program studiów

Program 3-letnich studiów obejmuje przedmioty kierunkowe (wprowadzenie do choreografii, kompozycja tańca, ruch sceniczny, podstawy gry aktorskiej, projekty choreograficzne, improwizacja ruchowa, współpraca z korepetytorem, podstawy śpiewu solowego, pisemna praca licencjacka), moduł przedmiotów podstawowych (metodologia pracy licencjackiej, marketing, prawo autorskie, język obcy, technologia informacyjna), specjalistycznych (historia tańca, technika tańca klasycznego, technika tańca współczesnego, rytmika, kontakt improwizacja, repertuar, analiza dzieła muzycznego, warsztaty zmienne, praktyki zawodowe) oraz fakultety (anatomia funkcjonalna, taniec w filozofii, tańce polskie, technika tańca jazzowego, analiza form scenicznych, reżyseria świateł, taniec nowoczesny, zespoły wokalne, historia muzyki z literaturą, krytyka i teoria tańca).

W ramach Studium Pedagogicznego zaplanowane są następujące przedmioty: psychologia ogólna i rozwojowa, pedagogika ogólna, psychologia wychowawcza, pedagogika małego dziecka, emisja głosu, praktyki pedagogiczne, podstawy dydaktyki ogólnej, metodyka tańca klasycznego, metodyka tańca współczesnego, metodyka improwizacji ruchowej, praktyki pedagogiczne.

Studia niestacjonarne

Obok studiów stacjonarnych „choreografia i techniki tańca” Akademia Muzyczna w Łodzi nadal będzie prowadzić studia niestacjonarne I stopnia w tej specjalności. W tym roku egzaminy wstępne na studia niestacjonarne odbędą w dwóch terminach: 28 czerwca 2014 i 13 września 2014 roku.

Dni Otwarte

15 marca 2014 roku w ramach Dni Otwartych dla kandydatów na I rok studiów Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na spotkanie informacyjne z kierownikiem studiów „Choreografia i techniki tańca” dr. Jackiem Owczarkiem oraz na pokazowe zajęcia studentów studiów niestacjonarnych, które odbędą się w budynku nowej Sali Koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej 2a.

Szczegółowy plan Dni Otwartych na www.amuz.lodz.pl

Kontakt

Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

ul. Gdańska 32, 90-716 Łódź, www.amuz.lodz.pl

centrala tel. 42 662 16 00

Rekrutacja / Kierownik Działu Nauczania, Studiów i Spraw Bytowych Studentów

tel. 42 662 16 65

e-mail: rekrutacja@amuz.lodz.pl

e-mail: dznaucz@amuz.lodz.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close