Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś podczas festiwalu Ciało/Umysł Karol Tymiński zaprezentuje premierę swojego nowego solo. Oś spektakluDoll Housestanowi utopijna wizja amerykańskiego społeczeństwa lat 50. W centrum przedstawienia stoi figura kobiety i przypisane jej role – imperatyw perfekcjonizmu. Jak zapowiada autor, Doll House wychodzi od krytycznej analizy feministycznej i oscyluje pomiędzy fikcją teatru a teatralnością rzeczywistości. Tymiński już wcześniej zajmował się problematyką płci – w spektakluOrlando, którego premiera miała miejsca w ramach Solo Projekt 2008 w Starym Browarze, balansował między tym, co kobiece i tym, co męskie – ruchem, kostiumem i światłem zacierając tę granicę.

Oprócz autorskiej premiery, Karol Tymiński podczas tegorocznej edycjiCiało/Umysł bierze udział w dwóch innych projektach: premierowym Folk? A ja się nie zgadzam Edyty Kozak orazKK o ATDK– spektaklu Kai Kołodziejczyk, zrealizowanym w ramach cyklu re//miksy w komunie/ warszawa. Ten ostatni – to wariacja na temat sztuki Anny Teresy De Keersmaeker.

Premiera Doll House 29 września o 19:00 w Teatrze Collegium Nobilium przy Akademii Teatralnej w Warszawie (ul. Miodowa 22).

Doll House

Choreografia i wykonanie: Karol Tymiński
Muzyka:I’ve Told Every Little StarLinda Scott,When You’ve Laughed All Your LaughterVic Damone
Światła: Jan Cybis
Produkcja: Fundacja Burdąg, Fundacja C/U, Open Latitudes (Latitudes Contemporaines- Lille, Les Halles – Bruxelles, L’Arsenic – Lausanne, Le Manège-Mons/Maison Folie, Festiwal Ciało/Umysł) w ramach programu Kultura Unii Europejskiej.
Specjalne podziękowaniadlaKaiKołodziejczyk, Pawła Tomaszewskiego i Damiana Berenta.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close