Wersja do druku

Udostępnij

Ciało jest pierwszym i najbardziej naturalnym narzędziem człowieka” – Marcel Mauss

Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach i Anna Krych zapraszają na II edycję pięciodniowych warsztatów C I A Ł O Ś Ć (1-5 lutego 2012, Kowary). Projekt skierowany jest do osób dorosłych, których zainteresowania i działalność wymagają zdolności swobodnego posługiwania się ciałem, poszerzania swoich umiejętności z zakresu teatru i tańca, kształtowania kreatywności i ekspresji ruchu. Do udziału organizatorzy zapraszają również osoby, które dopiero wkraczają na drogę poznania i zaprzyjaźniania się z własnym ciałem i głosem. Warsztaty poprowadzą Anna Krych (Teatr Capitol, Teatr Tańca Arka we Wrocławiu) i Tadeusz Rybicki (Teatr Cinema w Michałowicach). Zajęcia obejmują stretching z elementami jogi, taniec współczesny, choreografię i warsztaty teatralne. Koszt warsztatów bez noclegów – 350zł. Zainteresowani proszeni są o kontakt: tel. 0601 22 83 45, mail: mttaniec@wp.pl.

Założenia warsztatów:

odkrywanie świadomości ciała poprzez ruch, improwizacja, poszukiwanie nowych form wyrażania siebie…

kontakt z drugim człowiekiem, eksperymentowanie z przestrzenią, rytmem, rekwizytem…

docieranie do autentyczności ruchu poprzez różne formy dynamiki i artykulacji ciała i głosu, praca nad oddechem i przebiegiem ruchu…

poszukiwanie intencji ruchu – świadome ukierunkowanie drogi ruchowej na podstawie poznanych konstrukcji choreograficznych opartych na technice tańca współczesnego…

praca nad intencją ruchu wynikającą z monologu wewnętrznego, relacji z partnerem i charakteru postaci, improwizacja sytuacji i scen…

Podsumowaniem wspólnej pracy będzie pokaz etiudy teatralno/tanecznej, wykonany przez uczestników warsztatów pod kierunkiem Tadeusza Rybickiego.

Na prośbę uczestników zajęć letniej edycji C I A Ł O Ś C I, liczaę godzin warsztatów teatralnych zostaje zwiększona z dwóch do trzech godzin. W ramach projektu odbędą się również projekcje filmów tanecznych, zakończone dyskusją i omówieniem pokazywanych prezentacji.

O prowadzących:

Anna Krych – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Staż pracy w kilku teatrach w Polsce: Opera Krakowska, Polski Teatr Tańca, Opera Wrocławska, Teatr Muzyczny Capitol, współpraca z Teatrem Tańca Arka. Pedagog tańca Sceny Tańca Capitol. Współzałożycielka Studium Tańca Współczesnego MTT we Wrocławiu.

Tadeusz Rybicki – absolwent Wydziału Aktorskiego wrocławskiej PWST. Aktor i współzałożyciel Teatru CINEMA. Reżyser, literat, twórca teatru osób uzależnionych,,Karawana”. Od początku lat 90 – tych prowadzi autorskie programy warsztatowe. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koszt warsztatów bez noclegów – 350zł

Zaliczkę kwocie 100zł prosimy wpłacić na podane konto tytułem Warsztaty Kowary:

50 1020 5558 1111 1393 9600 0065

MTT Anna Krych
ul.Kościuszki 72/39
50-441 Wrocław

Zaliczka nie podlega zwrotowi w terminie do dwóch tygodni przed rozpoczęciem warsztatów.

Rezerwacja noclegów na warsztaty pod nr 75 718 22 03 ( Ośrodek Wypoczynkowy Przedwiośnie, Kowary).

Pokoje dwu- i trzyosobowe, możliwe też jest pełne wyżywienie.
Proszę dzwonić pod ten numer podając cel przybycia, czyli Warsztaty teatralno-taneczne.
Koszt samego noclegu – 36zł
Z pełnym wyżywieniem – 70zł
Można też zamówić tylko jeden posiłek dziennie – śniadanie 12zł, obiad 20zł, kolacja 12zł.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

tel. 0601 22 83 45, mail: mttaniec@wp.pl

Ilość miejsc ograniczona (15 osób)

Szczegółowy grafik dostępny jest w zakładce „Wydarzenia”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close