Warsztaty taneczne w Berlinie i pokaz tańców renesansowych w Krakowie. Tymi wydarzeniami Balet Dworski Cracovia Danza rozpoczyna 2023 rok.

Wersja do druku

Udostępnij

13–14 stycznia 2023 roku w Berlinie dyrektorka Baletu Cracovia Danza Romana Agnel, tancerze Baletu Mata Yildiz oraz Filip Świeczkowski, a także zaprzyjaźniona z zespołem Marie-Claire Bär Le Corre wezmą udział w warsztatach.  Z inicjatywy zespołu muzyki dawnej Capella de la Torre pedagodzy i tancerze przedstawią autorską metodę integracji dzieci i młodzieży szkolnej, również tej ze szczególnymi potrzebami, poprzez naukę tańca renesansowego.
Warsztaty podzielone są na dwa etapy. W styczniu odbiorcami warsztatów będą nauczyciele, a w czerwcu dzieci i młodzież.

21 stycznia 2023 roku tancerze wystąpią z pokazem tańców renesansowych na balu karnawałowym w Urzędzie Miasta Krakowa. Program Bal u Capulettich pokaże tańce w stylu włoskim, jakie mogli tańczyć Romeo i Julia. Tancerze występują w maskach nawiązujących do karnawału weneckiego oraz przedstawiają taneczne spotkanie kochanków w oprawie typowej dla północnych Włoch czasów renesansu.

Film o masce: link

O zespole: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close