Wersja do druku

Udostępnij

Contact Families Show, czyli performans dla dzieci od 2 roku życia i bliskich im dorosłych, w najbliższą sobotę 12 grudnia o godz. 17.00, będzie miał swoją pierwszą publiczną prezentację. Performans powstał w trakcie warsztatów z krakowskimi rodzinami prowadzonych przez choreografkę Annę Wańtuch, o których informował m.in. nasz portal. Podczas tych spotkań członkowie grupy poznawali twórczość współczesnych choreografów, ale przede wszystkim rozpoznawali własne potrzeby ruchowe w zabawie, która angażowała zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Choreografia Contact Families Show składa się z działań, których kolejność będzie wynikiem losowych wyborów dokonywanych przez uczestników w trakcie dziania się performansu. Dzięki temu pojawi się dużo miejsca na improwizację, a spotkanie stanie się unikatowe i niepowtarzalne. Intensywność zaangażowania się zależy od każdego z Was – chcemy wykreować przestrzeń demokratyczną i swobodną, w której każda aktywność (a także jej brak) będzie akceptowana. Poruszymy Was – ruszajcie się z nami! (Anna Wańtuch)

Warstwa dźwiękowa performansu to elektronika sterowana za pomocą fal mózgowych. Wykorzystane są tu zarówno nagrane wcześniej ścieżki pochodzące ze skanowania i przetwarzania na dźwięki natężenia fal mózgowych wybranych uczestników performansu, jak również generowane na żywo w trakcie wykonania przez kompozytora.

Premiera Contact Families Show odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom, a widzowie będą mogli zarówno obserwować działania, jak i włączyć się w wydarzenie, stając się jego uczestnikami. Udział jest bezpłatny, obowiązują zgłoszenia na adres: annawantuch21@gmail.com

Przy okazji zaproszenia na premierę polecamy rozmowę, w której Anna Wańtuch opowiada Annie Królicy i Adamowi Kamińskiemu o swoim doświadczeniu bycia mamą artystką, a także o stosowanej przez nią metodzie Contakids (rozmowa na stronie Fundacji Performa).

Twórcy Contact Families Show:
Koncept, choreografia: Anna Wańtuch
Muzyka: Franciszek Araszkiewicz
Występują: Magdalena Kopeć, Alicja Kaczmarczyk, Anna Grabara, Julian Mizerski, Monika Zamojska-Świątek, Marcin Świątek, Szymon i Rafał Świątek, Marta Mietelska-Topór, Tomasz Topór, Rita Topór, Tomasz Sułowski, Zosia Sułowska, Wincenty Wańtuch, Felicja Wańtuch, Ludmiła Wańtuch, Anna Wańtuch
Coach i Strażniczka harmonii procesu twórczego: Justyna Czarnota

Contact Families Show zrealizowano dzięki wsparciu Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

Wydarzenie: FB

O twórcach:
Anna Wańtuch – tancerka, performerka, certyfikowany nauczyciel metody Contakids, od 2012 roku eksperymentuje z ruchem dorosłego z dzieckiem w ramach performansów Postnatal Project. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2019 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.

Franciszek Araszkiewicz – kompozytor i twórca instalacji dźwiękowych, laureat m.in. Avenir Grant (Arnold Schoenberg Center), kompozytor rezydent m.in. w MuseumsQuartier, nagrodzony w konkursach kompozytorskich za utwory instrumentalne i elektroakustyczne. www.araszkiewicz.fr

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close