Wersja do druku

Udostępnij

Z powodu ogłoszenia czerwonej strefy epidemicznej, happening z cyklu Cracovia Danza: balet w mieście odbędzie się w Internecie. Zarejestrowany z tej okazji – bez udziału widzów – program Kraków mamy na głowie, w którym ożyją rynkowe kamienice, ratusz, kościół św. Wojciecha czy Sukiennice, ma swoją premierę dzisiaj, 22 października i od godz. 12 jest dostępny na kanale YouTube Baletu Cracovia Danza: https://www.youtube.com/user/CracoviaDanza.

Premiera happeningu będzie też okazją do podzielenia się z Widzami planami repertuarowymi na jesień, o których opowie dyrektor Baletu, Romana Agnel. Wśród tych najbliższych znalazła się premiera cyklu filmowego Kraków tańcem malowany, który został zrealizowany w ramach tegorocznego 21. Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Cykl promujący tańcem najpiękniejsze zabytki Krakowa jest pomysłem Romany Agnel, dyrektor Baletu Cracovia Danza, która wciela się w rolę gospodarza filmowych odsłon.

Z sześciu odcinków filmowych Kraków tańcem malowany jesienią Balet Cracovia Danza pokaże trzy. Premiera pierwszego z nich – Krakowskie maszkary – jest planowana na piątek 23 października o godz. 20.00. Odcinek poświęcony Sukiennicom i słynnym maszkaronom Santi Gucciego to historia jednego z najsłynniejszych zabytków miasta i zdobiących go rzeźb. Zabytek stał się inspiracją do pokazania życia renesansowego Krakowa, w którym nie zabraknie dziarskich praczek, eleganckich mieszczan i psotnych żaków pod przewodnictwem błazna Stanisława Gąski.

Kolejne odcinki serii filmowej będą miały swoje premiery w listopadzie: Wokół Wita Stwosza – 6 listopada o godz. 20; Od Acana do Waćpana – 13 listopada o godz. 20. Filmy będą dostępne na stałe w Internecie, bez ograniczonego dostępu.

Cała seria Kraków tańcem malowany zostanie w listopadzie wyemitowana przez TVP Kultura 2.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close