Wersja do druku

Udostępnij

Publikujemy wyniki naboru performerów do wystawy Uli Sickle Wolne gesty w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Ula Sickle jest choreografką i performerką. Pochodzi z Kanady, ma polskie korzenie i mieszka w Brukseli.  Jej nowa wystawa zostanie otwarta 2 marca 2018 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. 

 

Lista performerów:

Liwia Bargieł, Ewa Dziarnowska, Jan Lorys, Joseph Funnell (UK), Wojtek Grudziński, Dominika Kimaty, Karolina Kraczkowska, Ania Nowak, Sara Lam (Belgia), Bożena Wydrowska

 

Więcej o autorce:

 

Ula Sickle jest choreografką i performerką, mieszka w Brukseli. Pracuje na styku mediów, współpracując z artystami i teoretykami z różnych dziedzin. W performansach bada popkulturę jako zjawisko zglobalizowane, poszerzając kanon tańca współczesnego o równoległe historie taneczne. Obecnie prowadzi badania nad tym, jak neoliberalna ideologia wkrada się do naszego języka i do naszych ciał, a także poszukuje kontrapunktów w poezji i w choreografii.

 

Ula Sickle wykształcenie taneczne i choreograficzne. Studiowała semiotykę i historię sztuki na Uniwersytecie w Toronto, ukończyła Studia Performatywne na Paris VIII, a następnie choreografię w P.A.R.T.S. (Performing Arts Research and Training Studios) w Brukseli. W 2008-2010 poszerzała zainteresowania sztukami wizualnymi i filmem w ramach podyplomowych studiów z dziedziny mediów Le Fresnoy – Studio national des arts contemporains w północnej Francji.

 

Jej prace prezentowano na wielu scenach na całym świecie, między innymi: Kaaitheater, KVS i Kunstenfestivaldesarts (Bruksela, Belgia), ImPulsTanz i TanzQuartier (Wiedeń, Austria), Zodiak, festiwal Moving in November (Helsinki, Finlandia), Reykjavik Dance Festival (Islandia), Nowy Teatr (Warszawa, Polska), festiwal B:OM (Seul, Korea), Zürcher Theater Spektakel (Zurych, Szwajcaria), Rencontres chorégraphiques internationales w Seine-Saint-Denis (Paryż, Francja).

 

www.ulasickle.com

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close