Wersja do druku

Udostępnij

W ramach przedostatniej odsłony Czytanek” – audycji Muzeum Sztuki w Łodzi – Iza Szostak we współpracy z Dream Adoption Society przeczyta fragmenty tekstu Simone Forti Ożywione tańczenie. Praktyka improwizacji tańca opublikowanego w książce Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca pod redakcją Soni Nieśpiałowskiej-Owczarek i Katarzyny Słobody, wydanej we współpracy z Insytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2013. Wydarzenie odbędzie się 20 maja o godz. 19.00 na profilu Muzeum Sztuki na Facebooku: https://www.facebook.com/muzeumsztuki/

 

„Tańczenie jest dla mnie prawie zawsze sposobem badania natury. Przybieram materiał z jej form. Co więcej, identyfikuję się z tym, co widzę, przybieram jego właściwości, naturę lub ‘ducha’. To proces animistyczny” – deklaruje Simone Forti, artystka, której prace dołączyły w tym roku do kolekcji ms. Tancerka, choreografka, performerka, artystka wizualna, autorka tekstów i książek była również jedną z bohaterek naszej performatywnej wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca z 2013 roku, kuratorowanej przez Sonię Nieśpiałowską-Owczarek i Katarzynę Słobodę.

 

Iza Szostak, czytając o metodach i praktykach artystycznych Simone Forti, o za pośrednictwem awatara dbywa podróż po VRChat.

 

Kontekst czytanych słów wybranych z fragmentów tekstu odzwierciedla doznania realnego świata. W przestrzeni  wirtualnej  różne  pojęcia i praktyki Forti, takie jak badanie natury, ucieleśnianie wiadomości czy logomotion, zostają poddane próbie i zredefiniowane.

 

Przeszłość miesza się z przyszłością. Rozszczepiony czas pogłębia imersję, a fizyczna bliskość zastąpiona cyber ciałem prowadzi do zaskakujących eksploracji motorycznych.

 

Kamera VR: Anastasia Vorobiova, Iza Szostak

 

architektura VR przestrzeni Aporia i DAS: Aleksandra Wasilkowska

 

muzyka: Kuba Słomkowski

 

montaż: Iza Szostak

 

____

 

Podziękowania dla Anastasii Vorobiovej za pomoc w realizacji.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close