Wersja do druku

Udostępnij

Na specjalne zaproszenie Sylwii Hanff/Teatru Limen Butoh do Warszawy przyjeżdża Dai Matsuoka, tancerz słynnego zespołu Sankai Juku. Podczas wieczoru butoh, w czwartek 13 czerwca, zobaczymy w jego wykonaniu dwie choreografie, w tym choreografię Tatsumiego Hijikaty dla Yoshito Ohno – The Sections of Three Pieces. Dwa dni później, w sobotę 15 czerwca, tancerz poprowadzi także warsztaty, które będą okazją do poznania metody Sankai Juku, wypracowanej przez 44 lata działalności zespołu. 

 

Program wieczoru 13 czerwca (czwartek), godz. 19.00

 

The Sections of Three Pieces

Choreografia: Tatsumi Hijikata

Wykonanie: Dai Matsuoka

The Sections of Three Pieces to choreografia Tatsumiego Hijikaty stworzona dla Yoshito Ohno i tańczona przez niego od 1985 roku. W roku 2018 – w celu zagłębienia się we wczesną metodę butoh, ale także w celu archiwizacji, by tak ważny utwór przetrwał dla następnych pokoleń – Dai Matsuoka poprosił Yoshito Ohno o przekazanie mu tej choreografii i udzielenie wskazówek do jej nowej wersji.

 

De-tale

 

Choreografia/reżyseria/wykonanie: Dai Matsuoka
Kostium: Taka Enomoto

 

Bilety: 40 zł (do nabycia na miejscu przed spektaklami; płatność tylko gotówką).

Miejsce: Warszawa, Galeria 18A, ul. Bracka 20b (pałac w podwórku, lewa brama).

 

Warsztat – 15 czerwca (sobota), godz. 11.00-16.00

 

Przez 44 lata działalności Sankai Juku opracowało własne ćwiczenia, które koncentrują się na relacji napięcie–rozluźnienie. Dzięki tej podstawowej idei Matsuoka włącza w program swoich warsztatów ćwiczenia świadomości ciała i proste choreografie butoh, które z łatwością prowadzą uczestników przez proces twórczy. Matsuoka wykorzystuje również inne techniki, które koncentrują się na rozwoju wyobraźni, komunikacji i kreowaniu poprzez ciało, by osiągnąć możliwość dotarcia poza granicę butoh.

 

Zapisy i informacje: limenbutoh@wp.pl

Cena: 120 zł

Miejsce: VII LO im. J. Słowackiego (aula), ul. Wawelska 46, Warszawa

 

Więcej informacji: FB

 

Dai Matsuoka – tancerz w słynnym zespole butoh Sankai Juku (od 2005 roku). Tańczył w ośmiu spektaklach zespołu, w tym w Kinkan Shonen, Tobari, Meguri i Unetsu, w ponad 20 krajach. Jako członek NPO Dance Archive Network (Tokio) zajmuje się również badaniami, rozwojem i wykorzystaniem zapisu 3D ruchu tancerza butoh do celów archiwalnych (Dance Archive Network to organizacja non-profit, która wyrosła z organizacji macierzystej Kazuo Ohno Dance Studio i sprawuje pieczę nad jej archiwami; http://www.dance-archive.net/en/index.html). Od 2011 roku jest dyrektorem artystycznym LAND FES i kieruje wydarzeniem performatywnym w Tokio, podczas którego widzowie podążają za działaniami muzyków i tancerzy w różnych miejscach miasta. Współpracuje również z teatrem lalek  Phantom Limb (Nowy Jork) i występuje jako mistrz oraz preformer butoh w jego najnowszym spektaklu FALLING OUT, zaprezentowanym w Brooklyn Academy of Music w Nowym Jorku (2018). http://daimatsuoka.com

trailer

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close