Dance ICONS – globalna sieć dla choreografów zaprasza do lektury listopadowego newslettera, w którym znaleźć można między innymi wywiad z norweskim choreografem, reżyserem i pisarzem Alanem Lucienem Øyenem, a także wiele informacji o bieżących naborach na rezydencje i stypendia, o światowych premierach oraz najnowszych wydawnictwach książkowych i filmowych.

Wersja do druku

Udostępnij

ICONS INSPIRE INTERWIEV: Alan Lucien Øyen to norweski choreograf, pisarz i reżyser pracujący na całym świecie, autor wielu utworów tanecznych i pełnowymiarowych spektakli, a także  własny zespół Winter Guests. W swojej twórczości korzysta z różnych sztuk performatwnych, znany jest z łączenia różnych dyscyplin w styl, którego nie można podsumować jednym słowem. Właśnie ukończył pracę nad spektaklem dla Nederlands Dans Theatre i Gibney Dance Company. W rozmowie z Charlesem Schelandem z ICONS opowiedział o swojej karierze i premierze najnowszej pracy w The Joyce Theater.

Czytaj wywiad: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=211023185733


GLOBAL OPPORTUNITIES: Informacje o aktualnych naborach na rezydencje, festiwale, open calle i stypendia. W tym miesiącu są to między innymi: L.A. Dance Project’s Artist Residency w Kalifornii; Fertile Ground, Dance on Camera Festival, Asian Cultural Exchange Grants, HARP Residency, w Nowym Jorku; Ice Hot Helsinki 2022 w Finlandii; UNESCO-Aschberg Programme we Francji; Festival Chorégraphique International de Blois we Francji; Choreographic Center of Heidelberg w Niemczech; Internationale Tanzmesse 2022 w Niemczech; International Collaboration Grants w Wielkiej Brytanii.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=211028132738

EVENTS AND TRENDING: W listopadzie wysyp światowych premier, w tym nowy spektakl bohatera bieżących ICONS, Alana Luciena Øeyena zrealizowany dla Gibney Dance Company w Nowym Jorku, premiera choreografii Sharon Eyal w Operze Paryskiej, pierwsza premiera sezonu w NDT 2 w choreografii nowych głosów – Marcosa Morau z Hiszpanii i Nadava Zelnera z Izraela. Wymienione są także polskie premiery: Exodus/Bieguni-Harnasie Polskiego Baletu Narodowego (13 listopada), Pan Twardowski w Operze Krakowskiej (26 listopada) i Wieczór Młodych Choreografów w Operze Bałtyckiej (26-27 listopada).

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=211028132738#2

MOVIES AND BOOKS: Zbliża się zapowiadana już w październiku premiera West Side Story Stevena Spielberga i Tony’ego Kuschnera – w kinach w USA 10 grudnia.


Po francusku ukazała się książka Nouvelle Histoire de la danse en Occident  (pol. Nowa historia tańca na Zachodzie) Laury Capelle oraz 27 autorów, z przedmową Williama Forsythe’a.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=211028132738#5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close