Dance ICONS – globalna sieć dla choreografów zaprasza w lutym do lektury wywiadu z postacią miesiąca – Johanem Ingerem, choreografem i byłym tancerzem, współpracującym, między innymi, z Royal Swedish Ballet Company i Nederlands Dans Theater. W aktualnym newsletterze można również poczytać o marcowej premierze baletu Coco Chanel: the Life of a Fashion Icon w choreografii Annabelle Lopez Ochoa, powstałego w wyniku współpracy Hong Kong Ballet z Atlanta Ballet i Queensland Ballet. Oprócz tego, na portalu danceicons.org znaleźć można, jak zwykle, mnóstwo informacji o bieżących naborach na rezydencje i stypendia na całym świecie, światowych premierach oraz najnowszych wydawnictwach książkowych i filmach z udziałem tancerzy i choreografów.

Wersja do druku

Udostępnij

Icons Inspire Interview

Prace choreograficzne Johana Ingera niełatwo poddają się klasyfikacjom, integrując doświadczenia artysty zdobyte na szwedzkiej scenie baletowej, w holenderskim teatrze tańca, jak i podczas współpracy z wieloma europejskimi i amerykańskimi przedstawicielami tańca współczesnego. Tematyka jego twórczości najczęściej dotyka relacji międzyludzkich, natomiast muzyka jest jej istotnym tworzywem, stymulującym wyobraźnię artysty. O inspiracjach artystycznych, procesie twórczym oraz wyzwaniach pracy choreografa z Johanem Ingerem rozmawia dziennikarka Maggie Foyer z Dance ICONS.

Link do wywiadu: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=230125112845Global Opportunities

Informacje o aktualnych naborach na rezydencje, festiwale, open calle i stypendia. Dance ICONS przypomina, że trwa nabór, między innymi, na stypendium BalletX’s Choreographic Fellowship for Emerging Artists, Choreography Fellows Program at the Jacob’s Pillow w Becket, a także na rezydencję Choreographic Development Residency w UNCSA School of Dance. W Austrii trwają nabory do programów rezydencyjnych Culture Moves Europe i ATLAS, a w Niemczech dobiega końca nabór do Choreographic Dialogues.
W marcu upływa termin zgłoszeń do drugiej edycji Beijing International Dance Video Festival, Istanbul Fringe Festival oraz do przyszłorocznej edycji Fringe Festival w Singapurze. Trwa również open call do programu rezydencyjnego Invisible Dance w Indiach.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/?p=230126164717#1

Events and Trending

W tej sekcji znajdziecie zapowiedzi najważniejszych światowych i europejskich premier, w tym między innymi: informacje o marcowej premierze spektaklu Houston Ballet pt. Summer and Smoke w choreografii Cathy Marston, kolejnej choreografii Pam Tanowitz Secret Things stworzonej dla The Royal Ballet, prezentacji nowej produkcji Philippe’a Kratza Solitude Sometimes na scenie Teatro alla Scalla, jak również o efektach współpracy Reny Butler z The National Ballet of Canada czy bieżącej działalności Marco Goecke i Noé Soulier w Nederlands Dans Theater.

Wśród aktualnych konkursów wymienione są, między innymi: 16th Copenhagen International Choreography Competition, Rotterdam International Duet Choreography Competition oraz 37. ChoreographyHanover International Choreography Competition.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=230126164717#2

Movies and Books

David Neumann przygotował choreografię do nowego filmu pt. White Noise w reżyserii Noah’a Baumbacha. Film jest adaptacją powieści postmodernistycznej autorstwa Don’a DeLillo pod tym samym tytułem. W filmie wyróżnia się zwłaszcza pomysłowa, finalna scena taneczna w supermarkecie.

Trailer do filmu:

Ukazała się książka Stephana Koplowitza On Site: Methods for Site-Specific Performance Creation, wydana przez Oxford University Press. W oparciu o własne, ponad 30-letnie doświadczenie w tworzeniu i realizacji działań performatywnych Site-Specific autor opracował kompendium wiedzy na ten temat, skierowane do artystów i studentów, chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie tego typu projektów.

Więcej na temat publikacji: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=230126164717#5

Temu samemu zagadnieniu w bieżącym miesiącu poświęcona została także sekcja TRENDING.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close