Dance ICONS – globalna sieć choreografów poleca wywiad z postacią miesiąca, którą w maju jest amerykańska choreografka i wieloletnia tancerka William Forsythe Company Helen Pickett. Ponadto najświeższe informacje o światowych premierach, festiwalach, naborach na rezydencje taneczne i najnowszych wydawnictwach książkowych i premierach filmów tanecznych.

Wersja do druku

Udostępnij

Amerykańska choreografka Helen Pickett ponad dekadę tańczyła dla choreografa ikonoklasty Williama Forsythe’a. Tak jak on, Pickett rozciąga granice baletowego idiomu, często odnosząc się w swoich pracach do dzieł literackich. Ruchem oddaje elegancję i intymność oraz emocjonalną głębię połączoną z wyraźnie widoczną kobiecą wrażliwością. Z Lisą Traiger z Dance ICONS rozmawia o swoim procesie twórczym.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/?p=220425093131


GLOBAL OPPORTUNITIES: Informacje o aktualnych naborach na rezydencje, festiwale, open calle i stypendia. W maju są to między innymi: Jerusalem International Solo Dance Festival w Izraelu (6-8 września; nabór do 16 maja); letnie warsztaty dla młodych choreografów Dance Italia (9 lipca – 6 sierpnia; nabór do 1 czerwca); nabór na miesięczną rezydencję International Artist Residency Pedvale na Łotwie, której tematem będzie zwycięstwo światła nad ciemnością (5 grudnia 2022 – 2 stycznia 2023; nabór do 16 października).

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=220429083917#1

PREMIERES & EVENTS: Nederlandy: Nederlands Dans Theater i Complicité – premiera trzech nowych prac w choreografii Crystal Pite, Roya Assafa i Gabrieli Carrizo (6 maja – 8 czerwca); Wielka Brytania: choreograf i stypendysta MacArthura Kyle Abraham oraz pionierski producent, kompozytor i artysta EDM Jlin połączyli siły, aby stworzyć nowe dzieło eksplorujące śmierć, folklor i reinkarnację poprzez ponowne wyobrażenie sobie Requiem d-moll Mozarta (premiera 31 maja w Sadler’s Wells).

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=220429083917#2

MOVIES AND BOOKS: En corps (W ciele), film w reżyserii Cédrica Klapischa, z oryginalną ścieżką dźwiękową i choreografią Hofescha Schechtera i udziałem jego zespołu. Streszczenie: Elise, bardzo obiecująca tancerka klasyczna doznaje kontuzji podczas występu. Ma 26 lat. Pomimo prognozy, że już nigdy więcej nie zatańczy, próbuje znaleźć nową drogę w tańcy współczesnym.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=220429083917#5

A także niespodzianka – na dole strony promocja PolandDances.pl.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close