Dance ICONS – globalna sieć dla choreografów zaprasza do korzystania ze swoich zasobów. W październikowym newsletterze danceicons.org można przeczytać wywiad Vladimira Angelova z Yvonne Rainer o jej pracach z przeszłości, aktualnych artystycznych zainteresowaniach i najnowszych kreatywnych działaniach.

Wersja do druku

Udostępnij

Poza tym w sekcji Global Opportunities, jak zwykle, znajdziecie wiele informacji na temat aktualnie trwających naborów na rezydencje, open calli do festiwali oraz finansowania tańca na całym świecie. Wśród nich znalazły się nabory do wydarzeń organizowanych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, a także między innymi ogłoszenie o rozpoczęciu naboru ofert na targi Tanzmesse 2022 w Niemczech. Więcej: DANCE ICONS NEXT STEP – OCTOBER 2021 | Icons

Wśród nowych prac i tanecznych wydarzeń ze świata (New Choreography, World Premieres, Events & News) wymieniony jest trwający w Warszawie festiwal Ciało/Umysł i pokazywane w jego ramach premiery Edyty Kozak, Jacka Przybyłowicza i Magdy Jędry, obok premier Davida Dawsona w Nederlandach czy Matsa Eka i Any Laguny w Szwecji i Nowym Jorku. Więcej: DANCE ICONS NEXT STEP – OCTOBER 2021 | Icons

Dance ICONS poleca też premiery filmowe – w sekcji New Movies zapowiedź West Side Story w gwiazdorskiej oprawie. Reżyserem jest Steven Spielberg, a w zespole kreatywnym znalazł się Tony Kushner (także w funkcji producenta) i choreograf rezydent New York City Ballet Justin Peck. Premiera amerykańska w grudniu 2021.

Trailer:

Drugi zapowiadany film to In Balanchine’s Classroom wyrożeyserowany przez Connie Hochman (produkcja Zeitgeist Films we współpracy z Kino Lorber). Premiera miała miejsce 17 września.

Trailer:

Sekcja Books informuje o tym, że ukazał się The Oxford Handbook of Contemporary Ballet wydawnictwa Oxford University Press, pod redakcją Kathriny Farrugii-Kriel i Jill Nunes Jensen.

Więcej informacji: Preview | ICONS – October for Choreographers (danceicons.org)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close