Dance ICONS – globalna sieć dla choreografów zaprasza do korzystania ze swoich zasobów. We wrześniu na stronie danceicons.org przeczytać można wywiad Maggie Foyer z Akramem Khanem na temat premiery jego najnowszej pracy dla English National Ballet, Creature, poznać branżowe nowości filmowe i książkowe, skorzystać z poleceń aplikacji na telefon dla choreografów, a także dowiedzieć się o nadchodzących ważnych wydarzeniach i premierach tanecznych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Francji i Szwecji. W sekcji Global Opportunities znajduje się obszerna lista aktualnych naborów na rezydencje, festiwale i stypendia.

Wersja do druku

Udostępnij

W sekcji ICONS INSPIRE znajdziemy przekrojowy wywiad z choreografem miesiąca Akramem Khanem, w którym artysta opowiada o swojej pracy od początków edukacji aż po przygotowania do najnowszej premiery: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=210826140840.

CHOREOGRAPHIC RESIDENCIES, CREATIVE OPPORTUNITIES, & FUNDING to dość obszerny wykaz aktualnych naborów na rezydencje, informacji o stypendiach i innych rodzajach wsparcia, prowadzonych przez amerykańskie oraz światowe instytucje od Brazylii, przez Europę, po Ugandę.

NEW WORKS & EVENTS to szybki przegląd przez najważniejsze wrześniowe premiery i taneczne wydarzenia w Stanach i w Europie – nie tylko największych zespołów. Z Polski wymieniony został Młody Duch Tańca.

Część CINEMA ON CHOREOGRAPHY & CHOREOGRAPHERS informuje o czterech nowych filmach tanecznych: Written on Water (reż.  Pontus Lidberg), Imprinted (reż. JoAnna Mendl Shaw), Ailey (reż. Jamila Wignot) i Can You Bring It: Bill T. Jones and D-Man in the Waters (reż.  Rosalynde LeBlanc and Tom Hurwitz). Z nowości książkowych wymieniona jest Physical Listening: A Dancer’s Interspecies Journey JoAnny Mendl Shaw, która opisuje swoją niezwykłą drogę – od kariery tanecznej do świata koni.

Wszystkie opisane powyżej sekcje znajdują się pod adresem http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=210829112301#2.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close