Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Reminiscencje Teatralne ogłaszają open call w ramach międzynarodowego projektuDance Moves Citiesorganizowanego w partnerstwie zNew Theatre Institute of Latvia (Ryga, Łotwa) oraz Indisciplinarte (Terni, Włochy). Dance Moves Citiesto dwuletni (2013-2014) projekt edukacyjno-artystyczny. Jego ideą jest zbudowanie kontaktów między środowiskami tanecznymi miast, biorącymi udział w projekcie, rozwijanie potencjału lokalnych artystów, a także odkrywanie miejsc, które w przyszłości mogłyby stać się miejscami dla tańca, oraz zwiększenia obecności tańca współczesnego w świadomości mieszkańców.

Dance Moves Cities w Krakowie będzie cyklicznym laboratorium choreograficznym prowadzonym przez trzech zaproszonych “choreografów-rezydentów”. Laboratorium będzie mieć formę trzechkilkutygodniowych sesji, odbywających sięna przestrzeni dwóch lat. Każda sesja warsztatowa zakończona będzie publicznym pokazem pracy. Pokaz efektów tegorocznej rezydencji odbędzie się w podczas 38. Krakowskich Reminiscencji Teatralnych dniach 16-20 października. Zakończenie projektu Dance Moves Cities będzie miało miejsce w Rydze w 2014 roku w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury, kiedy to uczestnicy projektu z trzech miast spotkają się i wspólnie stworzą finałowe działania dla publiczności.Lokalni uczestnicy projektu będą wybrani na podstawie wcześniejszych artystycznych doświadczeń, zaangażowania w lokalną społeczność tańca, pomysłowości oraz dyspozycyjności czasowej.

Projekt jest adresowany do tancerzy i choreografów, którzy chcą w przyszłości być samodzielnymi twórcami , ale którzy nie mają jeszcze za sobą profesjonalnego debiutu choreograficznego. Poszukiwanych jest ośmiukrakowskich tancerzy i choreografów (osób działających w Krakowie, chcących się przyczynić do rozwoju lokalnej sceny tanecznej), kreatywnych artystów-partnerów, którzy na początku projektu wystąpią w roli lokalnych przewodników dla międzynarodowych choreografów w eksplorowaniu miasta, potem będą współtwórcami akcji pokazywanych publiczności na zakończenie każdej rezydencji.

Pierwsza odsłona Dance Moves Cities w Krakowie:

Prowadzący: Philippe BlanchardT

ermin: 5 sierpnia – 17 sierpnia 2013

Godziny: 10:00 – 17:00 (codziennie)

Pobierzaplikację zgłoszeniową.
Udział w rezydencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom wyżywienie.Zgłoszenia należy przesyłać na adres: dance@krt-festival.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 maja

Ogłoszenie wyników: 10 czerwca

Opiekunami artystycznymi krakowskiej części projektu są Dominika Knapik i Wojtek Klimczyk.

Inicjatorki projektu: Anna Lewanowicz, Linda Di Pietro, Laura Stašāne

Więcej informacji: http://krt-festival.pl/dancemoves/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close