Wersja do druku

Udostępnij

Od czerwca na platformie YouTube działa kanał tematyczny w całości poświęcony tańcowi. Autorką projektu jest Patrycja Alenkuć – tancerka, choreograf, pedagog tańca i animatorka kultury. Dance Philosophy to, jak zaznacza, propozycja ciekawych i merytorycznych treści w tematyce tańca, a także uzupełnienie pewnej luki na polskiej platformie YouTube. Kanał adresowany jest do wszystkich, dla których taniec jest ważny – zarówno amatorów, jak i zawodowych tancerzy, do miłośników tej sztuki, ale i artystów innych dziedzin, którzy znajdą tu źródło inspiracji dla własnej twórczości czy do nawiązania współpracy. Znajdziemy na nim filmiki z zakresu wiedzy praktycznej i teoretycznej, a także wywiady z osobami działającymi w polskim środowisku tanecznym – m.in. z Elżbietą i Grzegorzem Pańtak, Jackiem Owczarkiem czy Witoldem Jurewiczem. Nie zabraknie też nagrań z choreografiami samej autorki.

Link do kanału na YouTube: tutaj https://www.youtube.com/channel/UCjUF57xy3YOyJsm9dzFYHRw

Jak zapowiada Alenkuć, w planach jest stworzenie internetowego kompendium wiedzy dla każdego, komu taniec jest bliski.

Opis projektu:

Kanał Dance Philosophy będzie konsekwentnie rozwijany w następujących obszarach:

– historii tańca,

– wiedzy teoretycznej o tańcu,

– wiedzy praktycznej o tańcu,

– promowania twórców: choreografów, tancerzy, teoretyków tańca, krytyków tanecznych, organizatorów wydarzeń tanecznych,

– materiałów edukacyjnych (lekcje, ćwiczenia, autorskie choreografie, wykłady),

– treści „zza kulis”,

– ciekawostek i nowości w tanecznym świecie,
– dzieleniem się własnym dorobkiem artystycznym autorki kanału oraz innych polskich artystów prężnie działających na polskiej scenie tańca.

Projekt skierowany jest do miłośników tańca, tancerzy amatorów, studentów, młodzieży, artystów związanych z tańcem (jeden z jego celów to wzmacnianie tożsamości i uczestnictwa artystów, edukatorów i animatorów w kulturze online) oraz artystów z innych dziedzin sztuki (w celach inspiracyjnych oraz w zamyśle przyszłościowej kooperacji).

Patrycja Alenkuć – tancerka, choreograf, pedagog tańca, animatorka kultury. Absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunkach: taniec i pedagogika.

W miesiącach czerwiec – wrzesień projekt Dance Philosophy był finansowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Facebook: https://www.facebook.com/dance.philosophyy

Instagram: https://www.instagram.com/dance.philosophy/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close