Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca po raz XXII zaprasza do roztańczonego Poznania. W dniach 22-29 sierpnia 2015 zespół Ewy Wycichowskiej zorganizuje znaną tysiącom zwolenników tańca imprezę Dancing Poznań. Na wydarzenie złożą się XXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Przestrzeń”. W tym roku w ramach XXII Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego zaplanowano zajęcia prowadzone w 40 technikach – od tańca współczesnego, przez balet, broadway jazz, hip-hop oraz pantomimę.

 

W grafiku Dancing Poznań nie zabraknie warsztatowych nowości. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach z tańca miejskiego, underground, świadomości ciała i tańca współczesnego na bazie stylu PTT. Po raz pierwszy na warsztatach pojawią się pedagodzy z nowojorskiego zespołu Battery Dance Company. Grupa ta poprowadzi m.in. Coaching Project zakończony otwartym pokazem. Odbędzie się również szereg warsztatów specjalnych przeznaczonych dla mieszkańców Poznania.

 

Na liście warsztatowych pedagogów pojawią się tancerze z takich krajów jak m.in. USA, Kuba i Niemcy. W Dancing Poznań może wziąć udział niemal każdy, nie ma ograniczeń dotyczących wieku, ani stopnia przygotowania ruchowego. Zajęcia odbywają się na trzech poziomach zaawansowania. Uczestnicy samodzielnie dokonują wyborów dotyczących techniki, pedagoga, grupy i godzin zajęć.

 

Zostały jeszcze pojedyncze wolne miejsce na zajęciach z następujących technik: GaGa, contemporary, funk jazz, hip hop basic i new style, joga, terapia tańcem, tango, swing jazz.

 

 

 

Zapisy odbywają się wyłącznie drogą internetową (http://dancing.ptt-poznan.pl/) i trwają do momentu wyczerpania limitu miejsc.

 

***

 

Oprócz warsztatów integralną częścią Dancing Poznań będzie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca,  który w tym roku odbędzie się po raz dwunasty. Wśród gości zagranicznych jest Tchekpo Dance Company z Niemiec, w którego spektaklu Mmiri, Mizu, Water tancerze z różnych kontynentów –  Afryki, Azji i Europy – wyrażają swój specyficzny stosunek do wody. Natomiast słynny amerykański zespół Battery Dance Company z Nowego Jorku zaprezentuje wieczór Between Heaven and Earth, na który złożą się trzy choreografie – Miry Cook, Seana Scantlebury’ego i Jonathana Hollandera. W każdej z nich ważną funkcję pełnić będzie muzyk: w pierwszym przypadku nowojorskiego kompozytora J.C. Kinga, w drugim – twórcy muzyki elektronicznej,  Tima „Love” Lee, a w trzecim – Jarek Bester i jego  Cracow Klezmer Band, co zapoczątkowało wieloletnią współpracę choreografa z zespołem.

 

Ponadto w ramach Festiwalu odbędą się prezentacje młodych tancerzy i  choreografów związanych z  Polskim Teatrem Tańca – Pawła Malickiego (tryptyk: : Hello, My Friend, Hello, Stranger!, Hello. And Goodbye), Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej Rachuty (Sanatorium) oraz Pauliny Jaksim i Katarzyny Kulmińskiej (eXordial). W programie znalazł się także legendarny spektakl Ewy Wychowskiej Już się zmierza (1994, wznowienie: 2005) oraz choreografia Takako Matsudy Tysiąc kolorów.

 

Program ramowy XII Międzynarodowego  Festiwalu Teatrów Tańca

 

Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/ ul. Za Cytadelą

 

 22 sierpnia (sobota), godz. 21.00

 Polski Teatr Tańca
Sanatorium – choreografia: Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta

 

23 sierpnia (niedziela), godz. 21.00

Atelier Polskiego Teatru Tańca
Hello, Stranger!, Hello. And Goodbye, Hello, my Friend – choreografia: Paweł Malicki

 

 

24 sierpnia (poniedziałek), godz. 21.00

Battery Dance Company (USA, Nowy Jork)
Between Heaven and Earth – choreografia: Mira Cook, Sean Scantlebury, Jonathan Hollander


Polski Teatr Tańca
Już się zmierzcha – choreografia: Ewa Wycichowska

 

 

25 sierpnia (wtorek) godz. 21.00

Battery Dance Company (USA, Nowy Jork)
Between Heaven and Earth– choreografia: Mira Cook, Sean Scantlebury, Jonathan Hollander


Polski Teatr Tańca
Tysiąc kolorów – chor. Takako Matsua

 

 

26 sierpnia (środa), godz. 21.00

Tchekpo Dance Company (Niemcy, Bielefeld)

Mmiri, Mizu, Water – choreografia: Dan Tchekpo

 

 

27 sierpnia (czwartek), godz. 21.00

Tchekpo Dance Company (Niemcy, Bielefeld)

 Mmiri, Mizu, Water – choreografia: Dan Tchekpo

 

 

28 sierpnia (piątek),  godz. 21.00

Atelier Polskiego Teatru Tańca

eXordial – choreografia: Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska


Coaching project z Battery Dance Company

 

Więcej informacji o spektaklach:

http://dancing.ptt-poznan.pl/festival/program-festiwalu/

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close