Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłasza pierwszy nabór wniosków do projektu rezydencji twórczych „Dancing Together, Again!” realizowanego w ramach programu Kreatywna Europa. Jego główne założenia to wymiana kulturowa, współdziałanie artystów, producentów i badaczy tańca z naciskiem na proces twórczy oraz integrację z lokalną społecznością. Wnioski można składać do 31 stycznia 2023 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

Program obejmuje rezydencje organizowane w latach 2023-2024 w Gruzji, Chorwacji, Włoszech oraz Polsce. Pierwsza z rezydencji, do której ogłaszamy nabór, odbędzie się w Tbilisi w Gruzji w dniach 29.05-17.06.2023, a jej współorganizatorem jest Arts Research Institute of Georgia. Jej tematem będzie badanie modeli rozwoju publiczności. Uczestnicy zgromadzą dane na podstawie rozmów ze społecznością lokalną, a następnie przekształcą twórczo ich efekty we własne wypowiedzi artystyczne. Kuratorami rezydencji będą prof. dr Levan Khetaguri i prof. dr Iuri Mgebrishvili.

Kto może wziąć udział w „Dancing Together, Again!”?

Projekt skierowany jest do wszystkich osób zajmujących się tańcem, działających w jednej z 3 grup:
– artysta/artystka – choreografowie i tancerze,
– kurator/kuratorka – producenci, organizatorzy i prezenterzy,
– badacz/badaczka – filozofowie, teoretycy, historycy, krytycy, dokumentaliści i kinetografowie.

Nie obowiązują żadne ograniczenia ze względu na wiek, pochodzenie kulturowe czy specjalne potrzeby. Organizatorzy zapewniają uczestniczkom i uczestnikom miejsce do pracy twórczej, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, stypendium i pokrywają koszty transportu.

Osoby biorące udział w rezydencji zostaną wybrane w naborach organizowanych równolegle we wszystkich pozostałych krajach partnerskich: Gruzji, Chorwacji, Włoszech. Zgłoszenia powinny zawierać notę biograficzną, portfolio/CV i prezentację wideo.

Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 31 stycznia 2023 r., wypełniając aplikację
za pośrednictwem formularza Microsoft Forms.

Koordynator projektu:

Mateusz Czekaj – kontakt: mateusz.czekaj@nimit.pl, +48 785 430 000

Kontakt dla mediów:

Agata Szymczak – kontakt: agata.szymczak@nimit.pl, +48 785 310 000

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close