Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy Maat Festivalu rozpoczynają cykl prezentacji online, przypominający zeszłorocznych rezydentów festiwalu. Na kilka tygodni przed kolejną edycją festiwalu, w grudniu – Maat Festival „Israel Now” – w sieci udostępniane są dokumenty filmowe, które realizowane były podczas rezydencji 2013. Magdalena Jędra odwiedziła Lublin wiosną ubiegłego roku i była pierwszą rezydentką Maat Festival w nowej formule. Podczas jej pobytu rezydencyjnego powstał pierwszy dokument wideo DANCE.DOC Patrycji Płanik, która śledziła cały proces pracy nad spektaklem. Premiera filmu odbyła się w grudniu 2013, razem z pozostałymi dokumentami o zaproszonych przez organizatorów tancerzach. Film o rezydencji Jędry, wraz z kolejnymi dokumentami, na stać się częścią wideo archiwum polskiego nowego tańca. Wkrótce w sieci będą dostępne następne filmy.

 

Film i więcej informacji:

http://teatrmaat.pl/maat-festival/aktualnosci/dokument-dance-doc-magdalena-jedra-premiera

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close