Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, żefrancusko-niemiecki kanał kulturalny „ARTE po polsku” udostępnił dwa cykle filmów dokumentalnych o tematyce tanecznej

 

Pierwszy z nich to cykl 8 siedmiominutowych filmów Grounds – najlepszy paryski breakdance.

 

Pomiędzy baletem a festiwalami, próbami i występami, parkingami i centrami handlowymi – Raphael Stora, były Bboy, odtwarza po 15 latach swoje archiwa – spotkania, występy i znajomości w samym centrum paryskiej sceny hip-hopowej z początku 2000 roku.

 

Filmy są dostępne pod linkiem:

https://www.arte.tv/pl/videos/RC-014302/grounds/

 

Drugi cykl to 7-odcinkowy cykl krótkich filmów Let’s swing!

 

Charleston, Jive i Lindy Hop powracają na salony! A wraz z nimi nastrój lat 20. XX wieku. Czy potrafisz tańczyć czy nie, ci miłośnicy klasyki i strojów vintage namówią Cię zaraz do potrząsanie wszystkimi kończynami. Gotowi? Let’s swing!

 

Filmy są dostępne pod linkiem:

https://www.arte.tv/pl/videos/RC-015009/let-s-swing/

 

*** 

 

 

„ARTE PO POLSKU” to część projektu „ARTE EUROPE” (współfinansowanego ze środków unijnych) mającego na celu dotarcie do jak najszerszej grupy osób poprzez udostępnianie programów w różnych językach. Programy ARTE dostępne są w Internecie bezpłatnie –istnieją wersje: francuska, niemiecka, angielska, hiszpańska, a od listopada 2016 również polska.

 

„ARTE po polsku” oferuje bezpłatnie najciekawsze programy z ramówki ARTE TV, poświęcone bardzo różnorodnym tematom, jak społeczeństwo, kultura i sztuka, filmy popularno-naukowe, podróżnicze, etc. Są to dokumenty, reportaże i magazyny. Ofertę uzupełniają relacje z koncertów (muzyka klasyczna i współczesna).

http://www.arte.tv/pl

 

Więcej informacji i nowości:

http://facebook.com/ARTEpopolsku

https://twitter.com/ARTEpl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close